ateşin bulunması insan hayatını nasıl etkilemiştir

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 23 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. ateşin bulunması insan hayatını nasıl etkilemiştir
   
 2. Cevap: ateşin bulunması insan hayatını nasıl etkilemiştir

  Ateş insanlık tarihinin en önemli buluşlarından biridir. Bu buluş insanlığın çağ atlamasına sebep olmuştur. İnsanlar Bakır Çağından Tunç Çağına geçerken bakırla birlikte kalayı eriterek daha sert bir karışım olan tuncu buldular.
  Ateş yüz binlerce yıl evvel bulunduğu için nasıl keşfedildiğine dair kesin bilgiler yoktur ancak tahmine dayalı bilgiler bulunmaktadır.Yıldırımların ormanlara düşmesi, şiddetli fırtınalarda ağaç dallarının birbirine sürtmesi ve yanardağdan akan lavların oluşturduğu doğal yangınlar sonucu ateşi bulduğu tahmin edilmektedir. Ateşin yanıcı bir madde olduğunu belki bir hayvanın yanıp ölmesiyle belkide içlerinden bir arkadaşlarının yanıp ölmesiyle anladılar ve ondan uzak durdular. Ancak daha sonra ısınmak için ateşi kullandılar. Avlandıkları etleri pişirmeyi düşündüler ve daha iyi tat aldılar ve bu alandada ateşi kullandılar. Hastalıkları iyileştirmek için bitkileri kaynattılar. İnsanlar daha bir çok alanda ateşi kullandılar.

  Ateşin bulunuşu; Uygarlığın başlangıcı olarak gösterilir. Gerçekten de insanlığın ilk ve en önemli keşfidir. Geceyi aydınlatmak; vahşi hayvanlardan korunmak; yiyecekleri pişirmek; aletleri işlemek gibi bir çok işleve etkilidir.
   
 3. Cevap: ateşin bulunması insan hayatını nasıl etkilemiştir

  çok güzel
   
 4. bence hiç de olumlu etkilememiştir
   
Yükleniyor...
- ateşin bulunması insan Forum Tarih
Ateşin bulunması ve insan yaşamındaki yol açtığı değişiklik Güncel Bilgiler 26 Haziran 2011
Ceyda Ateşin Yeni Dizisi Medya Bölümü 17 Mayıs 2016
İphone ile Ateşinizi Ölçmeye Hazır mısınız? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Patatesin filizlenmesi nasıl önlenir Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016