Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

'Zaman Tüneli' forumunda Pardus tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

?

Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

Bu anket 12 Kasım 2010 tarihinde kapatılmış.
  1. Yetenekli Bir Asker

11.8%
  2. İyi Bir Devlet Adamı

5.9%
  3. Çağdaş Bir İnsan

0 oy
    0.0%
  4. Hepsi

82.4%
  5. Hiçbiri

0 oy
    0.0%
  6. Diğer(Belirtiniz)

0 oy
    0.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.

1. [​IMG]
    Bir zamanlar bütün dünyaya hükmeden bir devlet olan Osmanlı Devleti son dönemlerinde artık hükmettiği devletlerin bir sömürgesi haline gelmişti.1.Dünya Savaşı sonrasında ise artık Hasta Adam olarak nitelendirilen bu devletin ortadan kalkmasına karar verilmiş ve özyurdumuz düşman askerleri tarafından işgal edilmeye başlamıştı.
    Karakteri bağımısızlık olan bir millet için işgal bir nevi ölüm demekti ve bu millet tam da ölüm döşeğindeyken ihtiyacı olan şevk yine kendi içinden çıktı.

Mustafa Kemal ATATÜRK....

M.K. ATATÜRK perişan halde düşman çizmleri altında inleyen ve dağılmış bir milleti tekrar bir araya getirdi ve tüm sömürülen milletlere örnek olacak olan İSTİKLAL SAVAŞI mızın kazanılmasına önderlik etti.

İlk düşman gemileri İstanbul'da göründüğünde bir söz söylemişti : '' GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER '' ve gittiler.İstiklal Savaşı nı kazandık ve yeni bir devlet kuruldu.Şimdi özgür bir ülkede başımız dik bir şekilde yaşıyoruz.Bunu sağlayan kişi ise M.K ATATÜRK...

Bu ve bunun gibi pek çok özelliğini sayabileceğimiz M.K. ATATÜRK 'ü acaba neden seviyorsunuz ?Herkesin zihninde mutlaka bir ATATÜRK algısı vardır. İşte size yeni bir anket sorusu.Kalpleriniz, ve zihinlerinizi yoklayın ve cevap verin...

ATATÜRK'ü NEDEN SEVİYORSUNUZ ?

HazaN bunu beğendi.

2. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

Hepsinden ziyade iyi bir devlet adamı oldugunu düşünüyorum ...

3. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

Hepsi seçeneğine oy kullandım Atatürk'ün Başarısı ve kişiliğini Dünya kabul etti fazla söze gerek yok

4. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

''Tanrı Dünyaya 100 yılda bir kurtarıcı gönderir.Bu yüzyıldaki Türklere nasip oldu..''

5. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

mantık olarak hepsi gibi bana geliyor

6. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

Mustafa Kemal Atatürk,üstün kişiliği olan bir liderdir.
    Vatanı ve milleti için canını feda etmekten kaçınmayan her türlü fedakarlıkta bulunan büyük lideri sözde değil, özde sevmek gerek.. Atatürk'ü sevmek vatanı sevmektir.
    Onu sevmek için birçok neden var elbette o yüzden Hepsi seçeneği..

7. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

Hepsi ve daha fazlasıdır.

8. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

herşeyden hepsi diyorum:f118:

9. Cevap: Atatürk'ü Neden Seviyorsunuz?

ben yetenekli bir asker olduğunu düşünüyorum iyi bir devlet adamı mı?.....