Atatürk Hz. Ali mi?

'Haberler' forumunda HazaN tarafından 1 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. Bu şaşırtıcı iddiayı dile getiren kişi Alevi Bektaşi Fedarasyonu Genel Başkanı Ali Balkız... Bütün Alevilerin inandığı bir olayı Taraf'dan Neşe Düzel'e verdiği röportajda anlatıyor.

Balkız'ın aktardığına göre, Hazreti Ali, ölümünden sonra Atatürk olarak yeniden dünyaya geldi.

Balkız'ın anlattıkları şöyle;

"Aleviler Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük kurtarıcı olarak görürler. Alevilik inancında reankarnasyon vardır. İnsan ölmez, başka bir canlının bedeninde yeniden dünyaya gelir.

Aleviler, 'Hazreti Ali, Mustafa Kemal Atatürk olarak zuhur etti, geldi' diye inanırlar. 'Bizi ancak böyle biri zulümden kurtarabilir' derler. Aleviler Atatürk'ü mitleştirmişlerdir.

2. alevilerin reankarnasyon inanci vardir
    ama bu biraz tuhaf geldi bana
    ama herkesin inancına saygım vardır
    belkide dogrudur diyemesemde
    emeğine sağlık hazan

3. Nedene bilirki Ağzı olan konuşuyor
    Dini inançlar alet edilmemeli bence
    Emeğine sağlık Hazan

4. Hadi canım sende denebilecek bir haber.
    Sanmıyorum böyle birşeyin doğru olabileceğini.

5. Konuşan Alevi Bektaşi Fedarasyonu Genel Başkanı Ali Balkız olunca ben donup kaldım
    böyle bir düşünce olduğunu ilk kez duydum bu konuda kısa zamanda bir açıklama yapılacaktır sanırım

6. Reklam kokan hareketler bunlar... :f30::f30:

7. gereksiz bir açıklama olmuş ama düşünce özgürlüğüne saygı duyacağız yapacak başka bişi yok

8. Tual e katılıyorum her kafadan bir ses çıkıyor hani bir deli bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış bu iş o hesaba dönmüş :(