Ata Son Vals ve Zeybek

'Mustafa Kemal Atatürk' forumunda Öznur tarafından 6 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Ata nın ölümünden önce gitmiş olduğu baloda yaptığı son vals ve zeybek görüntüleri için
    BURADAN
    giriş yapabilirsiniz.

Destina, Cossack, Wish ve 1 kişi daha bunu beğendi.

2. Sayenizde zamanda kısa bir yolculuk yaptım :f63:

Müzik bir harika idi :f40: İzlemekte öyle..

Harika bir paylaşım, ellerinize saglık Öznur :f40:

3. Harika idi zevkle izledim emeği geçenlere teşekkürler sende sağolasın Öznur

4. Paylaşım için teşekkürler Öznur. Sayende Atamın dansını zevkle izlemiş olduk. :f40:

5. Çok güzel bir yapıtı sayende izleme şansı bulduk Emeğine sağlık Öznur
    Paylaşım için teşekkürler.

6. Harika bir paylaşım öznur sayende geçmişe zevkli bir yolculuk yaptım elline sağlık..:f9:

7. Paylaşım için teşekkürler Öznur çok güzeldi
    izlerken insanın gözleri doluyor keşke canlı canlı izleme imkanı olanlardan olabilseydik :(

8. Çalışmanızı ilgi ile seyrettim. Gerçekten etkileyici bir çalışma. Aynı zamanda seyrederken Büyük Önder Atatürk ile ilgili düşünceler insanın aklını zorluyor. Böylesine büyük komutan, böylesine sanat aşığı ve neler. Daha ülkede otel ve lokanta bile yokken o insanları sanat kültür alanında kendilerini geliştirmeleri için Avrupaya resim ve müzik tahsiline göndermesi benim küçük aklıma bir türlü sığmıyor. Cemal Reşit Rey, Ulvi Cemal Erkin,Çallı İbrahim in gönderildiğini biliyorum. Evet O başka bir insandı. Herşeyin öncüsü olduğu gibi yüksek medeniyet seviyesine ulaşılması için modern Türk sanatının da öncü olmuştur.

Ruhu şad olsun. Nur içinde yatsın.

Seyrederken gurur veren bu güzel çalışman için teşekkürler Öznur.

9. Son Balo Vals ve Zeybek

Bu sahneyi Sarı Zeybek Belgeseli’nden hatırlıyorum. İnanılmaz bir an…

Biray Dalkıran’ın yönettiği ve Ö. Lütfü Mete’nin senaryosunu yazdığı, Sümer Ezgü'nün Atatürk’ü canlandırdığı kısa film “Son Balo Vals ve Zeybek”, gerçekten izlenmeye değer bir belgesel…

Hatırlatman ve çalışman için teşekkürler Öznur!
    :f118:

10. Çok uğraştım ama bir türlü izleyemedim.
    Yine de çok teşekkürler..

11. muhteşemdi Atamızı izlerken gurulandım,:f40:
    acaba o bizle guru duyuyor mu???
    Süper bir paylaşımdı çok çok teşekkürler size:f40:

12. zevkle izledim çok teşekkürler öznur:f118::f118:

13. Çok teşekkürler ,duygulandım özellikle zeybek oyununda
    daha önce görmemiştim, Atatürk'e de zeybek oynamak
    yakışmış

14. harika bir paylaşımdı emeğine sağlık öznur çok ama çok teşekkürler zevkle izledim çok güzeldi :f118::f118:

15. Cevap: Ata Son Vals ve Zeybek

teşekkürler çok güzel