At yarışında kazanan ata Ne denir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda alemşah tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. At yarışında kazanan ata Ne denir

  At yarşında kazanan ata GANYAN denir. Ganyan kelimesini günlük hayatınızda sıkça duyabilirsiniz özellikle at yarışlarında kullanılan bir terimdir.

  Altılı ganyan, birbiri ardına yapılan altı adet koşunun birincisini tahmin ederek yapılan bir bahis türüdür. 1. ayak, 2. ayak, 3. ayak, 4. ayak, 5. ayak ve 6. ayak şeklinde yapılan altı adet koşunun birincilerini doğru tahmin eder ve kuponunuzda yer verirseniz kazanmış olursunuz. Yani, altılı ganyanı tutturmuş olursunuz.

  Yeni başlayanlar için kısa bir oynama bilgisi verecek olursak şunları söylemek mantıklı olur. Elinize aldığınız bir altılı ganyan ekini açtıktan sonra, önce programa bakın. Yarışları kontrol edin. Son altı koşuya oynamanız gerekir. Son ayaktan saymaya başlarsınız,1. ayak, 2. ayak, 3. ayak, 4. ayak, 5. ayak ve 6. ayak koşuları şeklinde kontrollerinizi yaparsınız. Günün birinci ayağıyla altılı ganyanın başlangıç düdüğü çalınmış olur. Birbiri ardına yapılan altı yarış gerçekleşir. Bunların birinciler bilinmeye çalışılır. Buna da altılı ganyan denir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Haziran 2014
 2. Doğru cevap : Ganyan
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Haziran 2014
Yükleniyor...
- yarışında kazanan denir Forum Tarih
Diziler Slogan Yarışında! Popüler Diziler 15 Eylül 2012
Yatsı namazını gece yarısından sonra kılmak mekruh mudur? Sorularla İslamiyet 28 Aralık 2011
Hangi oyunun bir kazananı olması için oyunculardan birinin tüm taşlarını bitirmesi gerekir Sorun Cevaplayalım 30 Kasım 2014
milli piyango yılbaşı çekilişi kazanan numaralar listesi 2014 sonuçları Merak Ettiklerimiz 31 Aralık 2013