At Fotoğrafları

'Hayvanlar Alemi' forumunda alemşah tarafından 13 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Atlar, genellikle asil olmalarıyla tanınsalar da pek çok insanın bilmediği bir diğer özellikleri de hassas canlılar olmalarıdır. Evet, yakınına gittiğinizde cüssesi sebebiyle ürktüğünüz bu iri ve heybetli canlı dış görünüşünün tam aksi bir yapıya sahip ve son derece hassastır. Düzenli tüy ve deri bakımına, veteriner kontrolüne, tırnak bakımına, antremana ve ilgiye ihtiyaç duyarlar.
  Atlar, tıpkı köpekler ve kediler gibi, birçok farklı cinse ayrılmaktadırlar. Genel kanının aksine midilliler (ponyler) bir at cinsi değildirler. Atla midilliyi (pony) birbirinden ayıran fark, yaşları ya da geldikleri kökenleri değil, boylarıdır.
  Atın boyu, cidago kemiği denilen bir kemikten ölçülmektedir ve bu kemik, hayvanın vücudundaki, hareketsiz, en yüksek noktadır. Atın boynunun bitip, sırtının başladığı noktada yükselmektedir. Eğer hayvanın boyu 1.50 cm'den kısaysa, midilli (pony) , uzunsa at olarak sınıflandırılır.
  Bunun dışında atların cinsiyetlerine göre de kendilerine has adları vardır. Erkek atlara aygır, dişi atlara kısrak ve kısırlaştırılmış atlara da iğdiş denilir. Yavru at ya da midillilere ise tay denir.


  at_resmi_beyaz. at_resmi_beyaz_siyah. at_resmi_boz. at_resmi_gri. at_resmi_iki. at_resmi_kara. at_resmi_kırmızı. at_resmi_siyah.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Fotoğrafları Forum Tarih
Serdar Ortaç’ın Düğün Fotoğrafları Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Petek Dinçöz Düğün Fotoğrafları Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Doğa Rutkayın Gelinliği ve Düğün Fotoğrafları Magazin haberleri 4 Eylül 2014
2014 Facebook Kapak Fotoğrafları Sosyal Medya 19 Mart 2014