Asuman Dabak Kanseri Nasıl Yendi?

'Magazin haberleri' forumunda Ceylan tarafından 9 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. Pis Yedili Songül (Asuman Dabak) Kanseri Nasıl Yendi?

Pis yedili dizisinde şu sıralar Songül karakterini canlandıran Asuman Dabak'a doktorlar bundan 7 yıl önce kanser teşhisi koymuş.

6 ay ömrün kaldı diyen doktorlara inat moralini bozmayan ve kanseri kabul etmeyen Dabak 7. yılında ve sağlıklı. Kanseri yendiğini söyleyen sanatçı, kanserle mücadele eden umutlu bir insan.

Rahim kanseri olan ve hayatı boyunca asla çocuk sahibi olamayacağını öğrenen sanatçı bu haberden sonra bile yıkılmamış ve yaşama sevincini kaybetmemiş.

Şİmdiki eşi de o dönemde kanser olduğunu öğrenmesine rağmen Dabak'ı yanlız bırakmıyor hatta kaçacağı yerde onunla evlenmek istiyor...

Asuman dabak o dönemi şöyle özetliyor:

"Üzerinden altı sene geçti hâlâ daha hastalığımla ilgili bilgisayarda herhangi bir tuşa basıp, bir siteye girip bilgi almadım. Kanseri reddettim. “Hayır, bende olmaması gerekiyor, geldiğin gibi gideceksin” dedim."

Biz de sanatçıya geçmiş olsun diyor, bir daha bu illete yakalanmamasını dileyerek, acil şifalar diliyoruz....