astsubay şeçimi

'Bilgi Rehberi' forumunda Misafir tarafından 6 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. ben düz lise son sınıf öğrencisiyim ama halen nereden ve nasıl astsubay okuluna giriş yapacağım bilemiyorum araştırmalarım yetersiz geldi her site ayrı bir şey ve her şahış ayrı bir bilgi veriyor ne yapmalıyım bu durumda
   
 2. Cevap: astsubay şeçimi

  Askeri Okullar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı parasız yatılı okullardır

  Öğrenim İle İlgili Koşullar

  * MEB'e bağlı herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ilköğretim okulları ile dengi okullardan 2002 yılı Haziran döneminde doğrudan mezun olmak (Öğretmenler kurulu kararı ile geçenler ve son sınıfta 2 yıl okuyarak mezun olan veya öğreniminin herhangi bir safhasında mesleğe yönelik okullarda okumuş olanların başvurusu geçersizdir)
  * Özel okullar ve yurtdışındaki okul mezunları için bu okulların mesleğe yönelik olmadığını ve ilköğretim okulları ile denkliğini belirten MEB'ce onaylanmış belge ile başvuruda bulunmuş olmak.
  * Okul bitirme dereceleri (Son 5 yılın ortalaması); Askeri Liseler için en az 3,50 Astsubay hazırlama okulları iin en az 3.00 olmak (Şehit/vazife malülü, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, ve er çocukları ile öz kardeşlerinde ve muvazzaf / subay / astsubay çocuklarında, belirtilen okul bitirme dereceleri aranmaz. Bunların haziran döneminde doğrudan mezun olmaları yeterlidir.)
   
Yükleniyor...
- astsubay şeçimi Forum Tarih
2014 Jandarma Astsubay Sınavları Ne Zaman Sınavlar 7 Ekim 2013
2013 Astsubaylık Sınavı Ne Zaman Sınavlar 31 Ekim 2012
2012 Jandarma Astsubay ve Subay Alımı Başvuru Tarihleri Sosyal Konular 13 Nisan 2012
Astsubay Resimleri, Astsubay Resmi Resimler 13 Nisan 2012