Aslanın Krallığı masalı

'Masallar ve Hikayeler' forumunda bynness tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Büyük ormanların birinde çeşit çeşit hayvanların olduğu bir orman varmış.Bu hayvanlar canları çok sıkkınmış.Çünkü aralarında bir türlü kral seçemiyorlarmış.Seçmeye kalkışsalarda kavga çıkarmış.Sevimli tavşan:bakın böyle yaparsak bu dost orman ne işe yarayacak? Hadi gidelim bilge kurbağaya o ne yapacağımızı iyi bilir:demiş.Herkez bu öneriyi bir hoş görmüş.Gitmişler yaşlı kurbağa:Ben bilmem arkadaşlar merak etmeyin en güçlü kimse onu seçerseniz daha iyi olur:Demiş. e bizim hayvanları salmış.At:Çocuklar ben bir bizim yakınımızda bir orman var.Orada bir aslan var.O benim dostumdur.Bize seve seve krallık yapacaktır.Gideyim çağırayımmı?:demiş herkez:evet bakalım çağır:demişler.At aslana yalvarmış yakarmış.Sonunda aslan dayanamayıp:peki yapacağım:demiş.at çok mutlu bir şekilde ormana dönmüş aslanda arkasından:yeni kralınız benim merak etmeyin hiç korkmayın ben size hem dostluk hem kralık yapacağım. Demiş herkez çılgınca alkışlamış.O gün bugündür her hayvan yeni krallarına bayılmışlar.Niye mi? O kendilerine saygı duyormuşta ondan...