Aslan İle Yabandomuzu

'Kısa Bilgiler' forumunda Bloom tarafından 17 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Dövüşçü Aslanla Yaban Domuzu
    Bir yaz günü aslan su içip serinlemek amacıyla bir su başına gelmiş. O sırada yabandomuzu da suya eğiliyormuş. Aslan:

- Çekil bakalım da suyumuzdan içelim, " demiş.

- Ne demek çekil?, demiş yabandomuzu. Biz hayvan değilmiyiz? Bizde su içmez miyiz? Amma şey asıl sen çekil!

- "Sen çekil, hayır sen çekil..." derken işi dövüşe çevirmişler. Nasıl bir dövüş? Kıyasıya, kırasına, ölürüp ölmecesine! Kan ter içinde kalmışlar. Ayrılıp bir solukluk dinlenmede ne görsünler? Tepedeki ağaçlara akbabalarla kara kargalar konmuşlar:

- "Aman birbirlerini hemen öldürseler de leşleri bize kalsa..." diye bekleşmiyorlar mı?

Hem aslanda hem yabandomuzunda şafak sökmüş:

- "Aman, kavgayı dövüşü boş verelim! Eski dostluğumuza dönelim. Bu akbabalarla kara kargalara yem olmayalım, iyisi budur..."Demişler, yollarına gitmişler.

* ( Dövüşüp sövüşmek iyi mi? Barış içinde yaşamak varken üstelik... Dövüşenler için son her zaman kötüye varır, bir kazanç getirmez.

2. Cevap: Aslan İle Yabandomuzu

Annecim evet barış tatlı dil herzaman iyidirde arada kavga şart çocuğum, annen gibi dayak yiyip yiyip gelme arada sende dövde gel :f106: :f106: ayyyy annem hep böyle derdi bana ama ben ısrarla dayak yiyip geliyordum ama çok şükür ki kızım attığı konuda olduğu gibi barışçıl bir çocuk :f40:

3. Cevap: Aslan İle Yabandomuzu

hazan ablacim alemsin valla:D