Askere mektup nasıl yazılır örnek asker mektupları

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 17 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. Gidiyorsun.

Cebine yaş dolu mektubumu sıkıştırıp, alnına son veda busemi konduramadan.

Oysa ne çok istemiştim gözlerinin içine bakıp seni nekadar çok sevdiğimi söylemeyi, tebessümlerin arasından damlayan ayrılık boncuklarını ellerimle silmekti tek arzum.

Otogarda seni yolcu edecek yüzlerce kişi arasından sadece biri, tanımadığın biri bile olmak isterdim.

Adımların hızlandığı, kalbin yavaşladığı ve nefesin kesildiği o anı yaşamak, son kez sıcak ellerini tutmaktı hayallerimle oluşturduğum duvarların arasındaki tek utangaçlığım.

Biliyorum, sende o gün benim senin yanında tüm varlığımla olmamı isterdin. Çocuk saflığında atan kalbinde benim için oluşturduğun kocaman dünyanı görebiliyorum çok uzaklarda olsamda.

Hüznün son perdesini kapamayı düşünürken, yeniden aralamak demekmiş sensiz, senden uzaklarda, senden habersiz yaşamak.

Sabahın en erken saati, bir seher vakti uyanıp uyuduğum en tatlı uykulardan penceremdeki kızıllığı gördü hasretle yanan gözlerim ve gökyüzünde uçmakta olan yaralı kuşun kanat çırpınışını.

Yine düştün içime kor gibi, büyüdün volkan oldun.

Yine andım seni, dokunmak istedim özenle çizilmiş yüzünün resmine. Yokluğunda bir başka özledim seni.

Söz verdiğim gibi yazıyorum sana sen istediğin için değil ben seni yapayalnız bırakmak istemediğim için.

Gece yatağına uzandığında göğsünün sol yanındaki kıpırdamayı hissedip beni düşündüğün an elini uzattığın yastığının altında bana ait bir kaç satır olsun, ben olayım rüyalarında istedim.

Ne olursa olsun seni bekleyeceğimi, seveceğimi, gönlümün tek sükunetinin sende olduğunu bil istedim.

Askerim
    askerim..şafak öyle karanlık ki saymaya korkuyorum.saatlerce sesini duyupistediğim an kokunu içime çekebildiğim zamanlar o kadar uzakta kaldı ki..gittiğinden beri sesini duyabildiğim saniyelere şükür duaları ediyorum..ellerim hep telefonda..iyiyim ben aşkım desende içim rahatlasa diye bekliyorum ..birikmiş o kadar çok şey var kiağlanacak bir dünya acı ve gülünecek bir dünya anı..ama en çok da özlem aşkım..en çok da o yakıyor canımı.sen vatana askersin ben sana sevdiğim.ardı arkası kesilmiyor kafamdaki düşüncelerin.dertsiz tasasız seni geri almak istiyorum gittiğin o yerden.her şey otursun yerli yerine evimizi kuralımberaber mutluhuzurlu olalım istiyorum.vatan borcudur bilirim.ama inan bundan başka derdim yok sevdiğim.burada her yanım senle dolu benim.kurduğum cümlem attığım adım hep sensin.aldığım nefesteiçtiğim sudaboğazımdan geçmek bilmeyen yemeklerde hep senin adın saklı.her gece senden habersiz döktüğüm gözyaşlarımseninle beraber uyanmak için akşamı sabah ettiğim gecelerim her şey senin için.saydığım o karanlık şafak sırf kimsesizliğime her şeyim ol diye. içim sancıyor aşkım.kimseye anlatamadığım belli edemediğim kocaman bir acı var içimde.gel askerim..gel de doldur o boşluğu.gel de aydınlat en karanlığımı.o kadar muhtacım ki sana.dayanmak o kadar zor ki..güçlü olmak için herşeyi yapıyorum askerim.askerime yakışır yaren olmak için bütün gücümü harcıyorum.sabırlaözlemlekalbim aklımherşeyimle şafağın doğan güneş olacağı o geceyi bekliyorum..

Şimdi uzaktasın
    Şimdi uzaktasın ama biliyorum birgün döneceksin geleceksin tekrar tutacaksın elerimi herkese inat gezeceğiz bu sokaklarda tekrar dokunacak tenin tenime zor bu ayrılık bir gün sana tekrar kavuşacağımı bilmesem inan inan çekemezdim bu hasreti son verirdim hayatıma.

çünkü sensiz yaşamam imkansız artık seni çok seviyorum bitanem bunu bütün dünyaya haykırmak istiyorum artık yanına gelmek seninle olmak seninle yaşlanmak istiyorum ve seninle ölmek istiyorum bitanem o kadar çok şeye göğüs gerdik ki seninle artık ağlamak değil hasret çekmek değil mutlu olmak istiyorum seninle işte askerim sana bunlar seni hayatımdaki herşeyden çok seviyorum bitanem

askerim..

şafak öyle karanlık ki saymaya korkuyorum.saatlerce sesini duyupistediğim an kokunu içime çekebildiğim zamanlar o kadar uzakta kaldı ki..gittiğinden beri sesini duyabildiğim saniyelere şükür duaları ediyorum..ellerim hep telefonda..iyiyim ben aşkım desende içim rahatlasa diye bekliyorum ..birikmiş o kadar çok şey var kiağlanacak bir dünya acı ve gülünecek bir dünya anı..ama en çok da özlem aşkım..en çok da o yakıyor canımı.sen vatana askersin ben sana sevdiğim.ardı arkası kesilmiyor kafamdaki düşüncelerin.dertsiz tasasız seni geri almak istiyorum gittiğin o yerden.her şey otursun yerli yerine evimizi kuralımberaber mutluhuzurlu olalım istiyorum.vatan borcudur bilirim.ama inan bundan başka derdim yok sevdiğim.burada her yanım senle dolu benim.kurduğum cümlem attığım adım hep sensin.aldığım nefesteiçtiğim sudaboğazımdan geçmek bilmeyen yemeklerde hep senin adın saklı.her gece senden habersiz döktüğüm gözyaşlarımseninle beraber uyanmak için akşamı sabah ettiğim gecelerim her şey senin için.saydığım o karanlık şafak sırf kimsesizliğime her şeyim ol diye. içim sancıyor aşkım.kimseye anlatamadığım belli edemediğim kocaman bir acı var içimde.gel askerim..gel de doldur o boşluğu.gel de aydınlat en karanlığımı.o kadar muhtacım ki sana.dayanmak o kadar zor ki..güçlü olmak için herşeyi yapıyorum askerim.askerime yakışır yaren olmak için bütün gücümü harcıyorum.sabırlaözlemlekalbim aklımherşeyimle şafağın doğan güneş olacağı o geceyi bekliyorum..