Aşk Pastası

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Pandispanya İçin:

5 yumurta
    1 su bardağı şeker
    1,5 su bardağı un
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    3 yemek kaşığı kakao

Pandispanya için şeker ve yumurtayı köpürene kadar çırpın,un kakao vanilya ve kabartma tozunu eleyip tahta kaşıkla karıştırın önceden ısıtılmış 180 derecede pişirin.

Ara Kreması İçin :

500 ml.süt
    4 çorba kaşığı şeker
    3 çorba kaşığı un
    1 paket vanilya

Bütün malzemeleri karıştırıp orta ateşte kaynayana kadar pişirin.kaynayınca ocaktan alıp ara sıra karıştırarak soğutun

Üst Kreması İçin :

1 paket kremşanti
    1 su bardağı soğuk süt
    yarım paket labne peyniri

İçi İçin:

Yarım kg çilek
    Süt ile kremşantiyi çırpın daha sonra labne peyniri ekleyip çırpmaya devam edin katılaşınca buzdolabında 15 dakika dinlendirin.

Pandispanyayı üç kat olacak şekilde kesin arasına süreceğiniz kremanın içerisine iki kaşık çırpılmış kremşantili karışımdan ekleyin ve pandispanyanın alt katını şekerli süt ile ıslatıp iç kremadan sürün doğranmış çilekleri dizip diğer katı üzerine yerleştirin bu katada aynı işlemi uygulayıp en üst katı kremşantili karışım ile sıvayıp dolapta dinlendirin katılaşınca kalpli draje çikolata ile süsleyin.
    Afiyet Olsun.

2. Cevap: Aşk Pastası

Offf canım çekti :(((

3. Cevap: Aşk Pastası

Gerçekten harika görünüyor.Tam Serrama göre zevkle yardım edecek eğlenecektir.:f196:Biz bu güzel pastayı en kısa zamanda yapar afiyetle yeriz.:f63:

4. Cevap: Aşk Pastası

Harika görünüyor. Bir gün yaparsın da yeriz Şekerciim.:f196:

5. Cevap: Aşk Pastası

of of of bu ne yaaa süper bişey bu yaaa yemeye kıyamaz insan bunu :eek:

6. Cevap: Aşk Pastası

Nasıl yani ''Aşk Pastası'' başka şartlarda yenmiyor mu taçlı güzel :f30:

7. Cevap: Aşk Pastası

tabi tabi şekercim. Sen yapta ben yiyim demicem beraber Yarene gider yeriz. :f196:

Valla Yeşimcim yapan olursa ben kıyar yerim. Hiç öyle karşıma koyup seyredemem.

oyyyy aşkım benim gelmiş. Biliyordum bu pastayı görünce geleceğini.;)
    Yok maviş güzelim bu pastayı yiyen aşık oluyormuş ona göre :)