Aşk Düşte Bir Kuş...

'Masallar ve Hikayeler' forumunda €lem tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Aşk düşte bir kuş...
    Atlar koşmuyorlar bazen..Yaka paça bir davet var..hayal hayalet..Gölgelere eğiliyor başım..Kaşım düşüyor üzülünce..ne varsa üzülecek diyenler hicranında..Besteliyorum örgü sepetimi..içine alabildiğine hiç koyup..Hiç hiçine hiçlediğim..hiçlendikçe hiçsiz bir hıçkırık..Yok bişey..hayır hayır yok…söyleyemem..anlatamam anlatmakta istemem...
    Bir daha sorar mı ki..uzun uzun konuşsak leyladan…ayıklasam zaafa düştüğü yerleri..Hiç uğruna..Uğru olan hiçler mi var…Mesela leyla hiç üşümese..Belki hiç burnu akmasa…Karnı ağırmasa..Hapşırırken sesi çıkmasa..Belki mecnun denen günah keçiside öyle..Hiç acıkmasa..Midesi şişmese üşütmekten..Allayıp pullayıp kırk gün kırk gece düğünler kurulmasa ata ocağında..Hani üzerine bir şey dökülse şirinin…
    Aşkın gözü kör mü…Kusur görmemekmidir sevmek..Ve ölmekle biter mi masal..Masal mı aşk..Hiç hiçlerden mürekkep yok yoktan başını uzatan bir olmak mı..yerindikçe boy veren..Süründükçe yenilen kolluk eskintisi yaralar mı..yar..Ah yar…
    Uzaksın..Tuzaklıyım kendime kurgun..Vurgunluğum bendekinin sendekinden umduğu...
    Gelse melek’ül mevt..Yolculuk biletimi kesse..son kez bakayım gözlerine dermiyim..Rucu edenler arasında sevebilme yetimde varsa..Hani sahibine dönse ben keremim ferhatım ben sapla samanım dermiyim..defterim dürülürken neyi nereden isterim..Aşkım..Dalgalı dağdağlı turnam..Ne elimdesin ne elindeyim..ne de eldir bu mahbubiyetin mahalli..Bir şeyler yanlışmı yoksa..namlunun ucuna gelmiş son nefesin..ve tetikte bir ömrün felek işçiliğinde işlenmiş efkarın kaç paralık top atışı vardır pare pare…Aşk salkımından üzüm koparmak gibi mi el bahçesinden..Gayr tarlasından araklamak mı bir şeyleri..Yoksa istemek mi sahibinden sevdiğini…Ola ki vermedi kızmak mı..Ola ki olmadı ya ölmek mi mülkün içinde..Hem sevdiceğin bilirmiki sevdicekliğini...Hımm der mi ki durduk yerde eseflenip bir akşam üstü geceden önce...Uykusuzluk didişir mi onunlada işssizlik evveli..Maaşsızlık mı ..asgari müşterek yollarımı tıkadı geleceğin tıpaçlarını..aşılmıyormu Aşk karın doyurmuyor mu aşk'ı aşkına...Ya da her şey tamam da kayınlardan bir kayın mı var kayın ormanlarından iri kıyıp direnişleriyle...Yoksa hepsi bir sınama bir imtihan mı hayat penceresinde...
    Nereye kaçmak nemümkün mesafe ne mümkün süratle..Hiç işte bildiğin hiç..Ya hastayım hani tiryakiyim gibi...
    Ulaşılmazlık efsununda yandım sırça saray..Büyüledim mi kendimi..çarpıldım mı ne..nedir bu gönül çukurumdaki şahaplar..bu derin yaralar…Bu vampirler nereden geldi sözlerimin ruhunu emiyorlar...
    Sev diyorum gerisi miyemiyor bir türlü…Ve hiç antolojimin şairleri ve oyuncuları ödeme kuyruğuna girmiyorlar…Sökülmüyor misketleri…Göz yaşsız ağlıyorlar..Hiç hiçine hiç uğruna hiç işte …Peşindeyim iki istasyon arası..omuz silkiyorum hayallerimin balkonundan aşağı..Bir banane asıyorum cumbaya…Kabakçı arabası geçiyor sokaktan..Kül kedisi çöplükte uyumuş..Güzelliğinin ayağını yalandan kundurası vurmuş…
    Benim ki başka ama..nekadar başka..başlı başına mı..Kaç kulağı var mesela..kaç parmaklı parmak arası arandığın…Başka sesi mi var insanın..nalandan başka…Yoruluyor kalbim..kalbim yorgun..Hiçten olma hiçten doğma hiçlik adına hiç yoluna mı..Yoksa bir var’ın varladığı..Bir ar’ın arladığı m ı tutuştuğum..Sığmadı sığıntılığı..Sığıntı olmamamalıydı sevdam içimde..Korkmamamalıydım sevdim derken bir daha görmemekten..Koybolurken türabi bir vuslatla aşk diye çatlamalımıydı kabrim orta yerinden…Nüvem yarılmalımıydı..İçinden bir ağaç çıkmalıydı..Dalında elmalarıyla…kırmızı kırmızı yanağıma sürdüğüm…Kokladığım güller gibi..Kokmalıydı karanlık..nereden aldım ben bu içimin korlarını..Dünya yok mu..ben yok muyum..Bu kim..Şu yırtındığım zaviyeden önümü örten nakkaşe..Şu tül tente…Dağlar mı var ardında..hiç mi..Kaf dediğin bir dağ mı..kaf nundan bir kün mü…bugün dün mü..Dün yarın mı oldu…Hırsız mıyım yoksa..sarik ve sakil zanlı mı zanlı..Bir yere koyamadığım bu hardan narları bir yerden mi gaftiledim..yoksa ben doğma büyüme sevdalımıyım..Hani kendim mi mucidiyim bu aşkın..Aşk mı icat etti beni…yoksa bir şefkatmidir munis bir tecelli…Yoksa çok mu yalnızım..bu yalnızlık kapımın önünü görmeden çivilediğim eşiğimin iniltisi mi..Ağlıyormuyum ne…
    Atlar koşmuyor bazen..Bazen kirazları da annemi de görmüyorum..Bazen rüzgarda esmiyor sanki..Bazen yağmur niye yağar düşünmüyorum..Ekmek nasıl olur bilmiyorum…Yıldızlar nasıl düşkün değiller mavi dünyaya..neden ay kopup bir cezbeden başını alıp gitmez..Güneş kehkeşan aşığı bir çığlıkla neden yerini terketmez ve ışığı sönmez..Menekşeler kuşu kurdu bilmiyorum..Acımak yarısı müşfik birkaç göz yaşı neden inzal eder hasta başında anlamıyorum…Nasıl ottan süt olur..Ve nasıl bu kadar doğulur ve ölünür düşünemiyorum..Kör müyüm..Hiç mi..Benim hiçliğim makbul bir edermi..Yoksa heder oğlu heder mi..Yoktan var eden varını yok ettiğim kabul eder mi..o başka mesele ya ..Umud vs ..Hem aynı öyledir..Hiçim küfemde küre.. vebalim dön baba dönelim..kutu kutu pense..olsa yese dese mese muhtemel çılgınlığında kalnaval…
    Atlar koşmuyor bazen..Yada ben görmüyorum..Görmediğim gibi…Yol parası kaç kuruş bilmiyorum…Aşk düşte bir kuş kanadı yoluk..Aşk havada bir resim kendi başına buyruk…
    Ey maşuk al aşkımı ver aşkını demek demek ki…yoksa bu talani yaban hiçliyecek hiç hiçine hiçimi ya..ya bende sebep olursam hiç hiçine hiç yere bir hiçliğe hiç uğruna…Belkide bir i’caz çıkar bu mecazdan..îcazi ve asıl..kanuni bir fasılda oturur orta yerine ..olurmu olur…Bir yakı bağlamak lazım kurşun döktürüp seher vakti belki..Bülbül dinlemekte iyi gelirmiş..Karıncaları seyretmekte ..Kem gözlere gem vurmakta..kim takıldıysa tutkunlumuza..Kimin yüreği yağlandıysa ayrılığımızın gayrılığından eline yüzüne dursun sevdalık mı…demeli..Yoksa bir dediğinin ardında pir durmalı mı..Sigarayı bırakmak gibi…Bilmiyorum…Hiç işte hiç…Dualar uçmalı belki..yalvar yakar..sahipsiz miyim ki..Bu kadar bağ bozumu kesiklerim var şarab-ı aşktan..Yoksa serap mı mest olduğun müskir…Yoksa hiçim ya hiç mi hiç..hiç birşeyimi birşeyim dememek üzere üzerime üzerliyen ve giydiren kisvemi …Yolda bulmadığım ruhum gibi…Ve elimde olmayan hadsizliktir aynamda elim gibi görünen…Ben gezdirmiyorum damarlarımda kanı..ve bu kadar mahkum olamaz bana ve ben bu kadar hiçliğimle hakim olamam ona…herşeyim yok…Herşeyin yanında..Bir kıyasım kiyasi ..bir aynayım mutlak..İçinde görünmediğim..Görünmedikçe yerinmediğim..Yerinmedikçe dövünmediğim..dövünmedikçe dövülmediğim..Evet hiçlik varlıktan yana kaygısız..Hiçlik var ile aranda duvarsız…
    Aşk düşte bir kuş..Atlar koşmuyor bazen..yada bana öyle geliyor..belki köreldim ..göre göre..Sızımdan sır sızmıyor galiben..Ya benden başka herkese aşikar yada umrunda değilim umurun bilmiyorum belkide bilir zannediyorum..Aç açına tok manzarasında pejmurde..Yada bilmiyorum hakketen hakikaten gerçekten sahiden harbiden …
    Ey beni benden iyi bilen al hiçimi hiçle bir var ver varından ebeden mesrur.. şükran kesira………………………………..Ebeden daima……

Aşk düşte bir kuş bahtı samedi olası..Vuslatı misaki……………………

m_safiturk

2. Cevap: Aşk Düşte Bir Kuş...

Her bir satırı aşkı ifade eden bütünüyle güzel bir yazıydı..Yazarın kalemine sağlık teşekkürler €lem.:f40:

3. Cevap: Aşk Düşte Bir Kuş...

askın tarifini cok hoş bir sekilde yapılmıs bir yazıydı keyifle okudum kardesim tss etmeden olmaz bu tseekkuru kabul ederminsn