Arkadaştan Sevgili Olur Mu?

'Güncel Bilgiler' forumunda anniccha tarafından 28 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Eski Sevgili Yeni Arkadaş Olur Mu?
    Arkadaştan Sevgili Olur Mu?
    Arkadaş-Sevgili Olunur mu?

Birlikte gülmekten ölüyor, çok ama çok eğleniyor, dağıtıyor, yerlere düşüyor, gecenin cılkını çıkartıyor ama o arkadaş ya, sevgili değil ya, hiç sorun olmuyor. Herşeyi konuşuyor, pek fazla sansür uygulamıyor, sürekli anlatıyor, fazlasıyla ilgili oluyor; kulaklarını kocaman kocaman açıp, dinliyor. En önemlisi de büyük bir coşkuyla sonsuza kadar yapılan işler üzerine konuşabiliyor, çünkü iş paylaşılabiliyor, birlikte benzer işler üretiliyor.
    Müthiş bir keyifle dedikodu yapabiliyor, hatta kendi karısını, kocasını, sevgilisini bile çekiştirebiliyor. Arkadaşlık, bu açıdan insanın hayatını idame ettirebilmesi için büyük bir avantaj oluyor.
    Ama insan sevgilisine her zaman arkadaş gibi davranamıyor. Bir kere eleştiriler, haliyle bu kadar net dile getirilemiyor. Sevgiliyle bir arkadaşla konuşulduğu gibi her zaman rahat da donuşulamıyor.
    Tehlikeli sularda dolaşmaktan kaçınmak gerekiyor. Çünkü sonuçları var bunun, bedelleri var bunun, ödemek gerekiyor, burnundan fitil fitil getirebilir, dikkatli olmak gerekir, çünkü sevgililik onuru yaralanıyor. İnsan, sevgiliyken, evliyken çok daha hassaslaşıyor. En küçük şeye bile ''Bana bunu nasıl yapar?'' oluyor.
    Oysa arkadaşının kaldırabileceği sınırlar çok daha geniş. İnsan her zaman sevgiliyi dinlemek de istemiyor, bütün gün başka insanları dinlemiş olduğundan yorulmuş oluyor, gına gelmiş oluyor. Ya da karşındaki seni dinlemek istemiyor. Eve bir sessizlik çöküyor, ''Tetiği İlk kim çekecek?'' diye gergin bir bekleyişe giriliyor.
    Bir de tabii sevgiliyle ya da kocayla sabahlara kadar zıplanıp eğlenilemiyor. Kalabalık içinde işin içine başkalarının ne düşüneceği girdiğinden gerilim artıyor, ''biz''i düşünmekten ''ben'' karambole gidiyor.

Az evvel bir konudan yola çıkarak bu konuyu paylaşayım dedim, evet Arkadaştan sevgili olmaz sevgiliden de arkadaş olmaz elbette ki bu benim fikrim =)
    Peki sizce Arkadaştan Sevgili-Sevgiliden Arkadaş Olur Mu?
    alıntı​

2. Cevap: Arkadaştan Sevgili Olur Mu?

Az evvelki konuda da belirttiğim gibi arkadaştan sevgili,sevgilidende arkadaş olmaz bana göre.Bana göre diyorum çünkü genelleme yapmak istemiyorum :f196:

Arkadaştan sevgili olmaz;Çünkü sevgili dediğin kişiye insan aşık olmalı. Aşk da onu tanıdığın anda başlar. Yani iyi bir arkadaş sonradan sevgili olmaz.Kıpırtılar baştan olmadıysa sonradan hiç olmaz.:)

Sevgiliden arkadaş olmaz; çünkü aşk kızgınlık,kırgınlık yada nefretle biter.Bu hisleri beslediğin biriyle bırak arkadaş kalmak yüzünü bile görmek istemeyebilir insan.