Arkadaşlarımızı unutmayalım

'Güncel Bilgiler' forumunda yalcin26 tarafından 15 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlarımızı unutmayalım

Annem "arkadaşlarını unutma" diye tavsiyede bulunmuştu.."Yaşın ilerledikçe senin için daha önemli olacaklar, karını-çocuklarını ne kadar çok seversen sev, yine de arkadaşlarına ihtiyaç duyacaksın.. Onlarla bir yerlere gitmeyi ihmal etme.. Onlara vakit ayır ve arkadaşlarını daima hatırla.. Onlar sadece arkadaşların değil.. Senin kardeşlerin, ..." demişti..

"Ne kadar komik bir öğüt. Daha yeni evlenmedim mi ? Artık ben evli bir erkeğim. Arkadaşlarına ihtiyaç duyan bir adam değilim ki. Bundan sonra karıma hayatımı adamak, yapacağım tek şey olacak" diye düşünmüştüm.

Yıllar geçtikçe, çocuk olsa da, ya da olmadıkça, kadınlardan boşandıkça, sevgililerin biri gidip diğeri geldikçe, annemin dediklerinin ne anlama geldiğini çok iyi anladım..Zaman geçiyor.. Hayat akıyor.. Mesafe ayırıyor.. Aşk büyüyor.

Sonra azalıyor..Kalpler kırılıyor.. kadınlar evde bir yerde duruyor..

Veya evlilikler mahkemede son buluyor..sevgililer değişip duruyor..

Kadınlar arayacaklarını söyleyip, aramıyorlar..

İşler geliyor ve gidiyor..Ebeveynler ölüp gidiyor.. Komşular değişiyor..

Ama arkadaşlar hep oradalar... Siz onları bırakmadığınız sürece..

Geçen yıllar ve arada kaç km. mesafe olduğu hiç önemli değil..

Bir arkadaş, hiçbir zaman ona ihtiyaç duyduğumuzdan daha uzak değil.. Hayatınız içinde, öyle ya da böyle, yakın ya da uzak..

Tüm arkadaşlarıma sevgiyle...

--
    -Zeki bir kadin hazinedir. Guzel ve zeki bir kadin guctur. -GEORGE MEREDITH-
    -Kadinlar butun dunyada ikinci sinif yaratik olarak gorulurler, ama dunyayi bir arada tutanlarda onlardir. -PAM BROWN-
    - Karisi guzel olan adam mutlu olur. Guzel olmayan ise filozof...-Sokrates-
    -Erken kalkmayan avrat, soz dinlemeyen evlat, mahmuzla gitmeyen at; kapinda varsa kaldir at.-Türk Atasözü-
    -Kadin psikolojisini otuz yildir incelememe ragmen buyuk soruya cevap bulamadim. Gercekte kadinlar ne ister

2. Cevap: Arkadaşlarımızı unutmayalım

Ay Ben Büyüyüncede Zaten Arkadaşlarımı unutmam :)

3. Cevap: Arkadaşlarımızı unutmayalım

Arkadaşlarımız onlara ihtiyaç duyduğumuz uzaklıkta :f40:

Allah kimseyi arkadaşsız bırakmasın...