Arif Öngen Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 17 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Arif Öngen Kimdir

Arif Öngen Resimleri

Son olarak Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı terorist Rıza karakterini gerçek zanneden kişiler tarafından dövülmesi ile medyanın gündemine gelen Arif Öngen, İzmir doğumludur.

Öngen resmi web sitesinde kendini şöyle tanımlamaktadır:

"Zamanın birinde,Izmirde doğmusum.Annem hemşireydi.Babamsa,gerçek bir sanatsever.Uzun yıllar,devlet tiyatrosunda ve özel tiyatrolarda görev yaptı.Bize,yaşamayı,hayatı,sevmeyi ve sanatı öğretti...Denizi,gitar çalmayı,tiyatroyu ve şiir yazmayı çok seviyorum "

Bundan önce içinde Arka Sokakların da dahil olduğu pek çok yapımda rol alan Öngen son yaşadığı talihsiz olayla ilgili “Kimlerin olduğunu bilmiyorum. Arkamdan 3 ya da 4 kişi Kurtlar Vadisi’nde oynadığımı söyleyip yumrukladılar. Vururlarken ‘terörist’ falan diyorlardı. Yüzüme yumruk vurup, ‘pis terörist’ gibi laflar duydum. Ne olduğunu çok fazla hatırlayamıyorum, çünkü darbe yiyordum” dedi.

Olayın şokunu üzerinden atamayan oyuncu, saldırının gerekçesine bir anlam veremediğini ifade ederek, “Sanırım bu olay ‘terörist’ rolünü oynadığım için başıma geldi. Çünkü saldırı gerçekleşirken sürekli ‘terörist’ diye hitap ediyorlardı” dedi.