Argan yağının saça ve cilde faydaları

'Şifalı Bitkiler' forumunda Burcu tarafından 15 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Son günlerde oldukça popüler olan argan yağı özellikle saç için tavsiye ediliyor. Ama cilt için de yine argan yağı kullanılmaktadır.

Rengi solmuş ve uçları kırılmış olan saçlar için bir kaç damla argan yağını elinize dökün ve saç diplerinize ve saç uçlarınıza masaj yaparak yedirin. Argan yağı aynı zamanda saçlardaki elektriklenmeyi de önlüyor.
    arganyagi.Jpeg
    Kış aylarında en çok şikayet cildin kuruluğundandır. Kuruyan cilt pul pul olur ve dökülür. Böylesi bir şikayetiniz varsa cildinizi temizleyip tonik uyguladıktan sonra elmacık kemikleri, alın, çene ve burnunuzun kenarlarına ince bir tabaka halinde uygulayın. Dudaklarınız kuruduğunda da argan yağı uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak cildinizin yağı emmesini sağlayın.

Gözaltlarınızda siyah halkalar varsa ya da şişliklerden şikayetçiyseniz yine argan yağı kullanabilirsiniz. Gözaltındaki hassas deriye argan yağı ile hafif hafif masaj yapın. Sürekli kullanım sonunda farkı göreceksiniz.

Ayrıca çatlayan topuklarınızı argan yağı ile ovarak yumuşak bir hale getirmeniz de mümkündür. Düzenli kullanım önemlidir. Argan yağı ile ovduktan sonra pamuklu bir çorap giymeye özen gösterin.

2. Merhaba ben de çok kuru cilt ve saçım için saf argan yağını düzenli olarak kullanıyorum. DOA'nn argan yağını alıyorum uzun zamandır.