Aranjman yapımı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Mirayy tarafından 19 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. ARANJMAN YAPIMI

  [​IMG]

  Aranjmanı yapmadan önce koyacağınız kabı ve yeri iyi tespit etmeniz gerekmektedir. Yemek masası aranjmanlarını mümkün olduğunca alçak tutmak faydalı olacaktır, böylece masada oturan kişilerin birbirlerini görmesi daha kolay olacaktır.

  Çiçek konulacak kabın iyi tesbit edilmesi gerekmektedir, uzun boylu çiçeklere uzun boylu vazo; kısa boylu çiçeklere kısa boylu vazo; dolgun tarzda yapılacak olan aranjmanlara geniş vazo kullanılması faydalı olacaktır. Kısacası çiçeğin büyüklüğü uzunluğu ve hacmi çiçeğin konulacağı kapla orantılı olmalıdır.

  Çiçekleri koymadan önce kaba konulacak suyun miktarını iyi tespit etmek gerekmektedir. Aksi takdirde fazla konulacak su her çiçek için fayda getirmez, örneğin gerbera gibi çiçekler fazla su içinde tutulmamalıdır. Kabın ¼ in su ile dolu olması bu çiçek için yeterli olacaktır.

  [​IMG]

  Aranjman yaparken dikkat edilecek bir husus da kullanılan çiçeklerin birbirleriyle uyumudur. Çiçeklerin renkleri, boyları, büyüklükleri, yetiştiği iklim önemli olan noktalardır. Örneğin, tropik çiçeklerle bu çiçeklere uyumlu olabilecek diğer çiçekler kullanılmalıdır.

  Evinize gelen buketlerin altında sarılı olan folyo kağıtlarını kaba koymadan önce çıkartmalısınız. Aksi takdirde suyun altında oluşucak bakterilerin bu kağıdın içinde saklanabileceğini ve çiçeğin suyunu değiştirseniz dahi bu bakterilerin orada korunacağını unutmayın.

  [​IMG]

  Alıntıdır..
   
Yükleniyor...
- Aranjman yapımı Forum Tarih
Anneler Günü için Çiçek Aranjmanları Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016
Candan Erçetin Aranjman 2011 Albümü Medya Bölümü 4 Temmuz 2011
Saksı Aranjmanları, saksıda bir kaç bitki Bunları biliyormusunuz 31 Temmuz 2010
Bahçe Dekorasyonu Şelale Yapımı Kadınca 19 Mayıs 2016