Araçlarda ilk yardım çantası bulundurulmasının önemi

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 3 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Araçlarda ilk yardım çantası neden bulundurulur, önemi nedir
   
 2. Cevap: Araçlarda ilk yardım çantası bulundurulmasının önemi

  İlkyardım kutusu her yerde bulunması gereken bir çanta olup evlerimizde, araçlarımızda, işyerlerimizde her yerde her zaman için elimizin altında olması gereken bir çantadır. Herhangi bir çantayı ilkyardım çantası olarak kullanabilirsiniz, illaki belli boyutlarda belli şekillerde olmasına gerek yok. Önemli olan içerisindeki malzemelerin tam, eksiksiz olmasıdır. Mesela içinde neler olabilir; gazlı bezimiz ve sargı bezimiz kanama durdurmada ve yara müdahalelerinde kullanabileceğimiz malzemeler, elastik bandajımız diğer bir malzememiz bu da kırıklarda, çıkıklarda sabitlemeler yapmak için kullanılır.

  Kanama durdurma için yine tamponumuz olabilir, üçgen sargı bezimiz her zaman için kurtarıcı bir malzeme kırıklarda, burkulmalarda askı malzemesi olarak kullanabiliriz, gazlı bezlerimiz olabilir çeşitli yaralanmalarda kullanabiliriz, kalem ve not defterimizin olması bizim için çok önemlidir çünkü birden fazla yaralanmalar olursa ilkyardım yaptığınız bölgede not almak için ilkyardım yaptığımız kişilere neler yaptığımızı yazabilmek için çantamızdaki bu araçları kullanabiliriz, sabitleme için flasterlerimiz olabilir çeşitli şekillerde, yarabantlarımız küçük yaralarda kullanmak için, tabikisi en önemlileri aslında kendimizi tüm yaralanmalarda hastalıklardan korumak için mutlaka ve mutlaka yanımızda bulundurmamız gereken eldivenlerimiz.

  Maskemizin olmasının ayrı bir önemi vardır bizim için solunum yolumuzdan enfeksiyon kapmamak için, makasımız diğer bir malzemedir ve organ kopmalarında kullanılmak üzere turnikemizin olması bizim için gereken malzemelerden bir diğeridir.
   
Yükleniyor...
- Araçlarda yardım çantası Forum Tarih
İphone carplay özelliği hangi araçlarda var Teknoloji Haberleri 13 Temmuz 2016
2014 verilerine göre trafiğe kayıtlı araçlardan hangisi daha fazladır Sorun Cevaplayalım 12 Kasım 2014
Günümüzde uzayı incelemek için hangi araçlardan yararlanılır Sorun Cevaplayalım 24 Ocak 2012
Araçlarda Sürtünme Kuvveti Nasıl Azaltılır Ders notları 19 Şubat 2011