Araba alırken nelere dikkat etmek gerekir?

'Sosyal Konular' forumunda Burcu tarafından 9 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. Normal gelirli bir insanın araba alırken pek çok konuyu gözden geçirmesi gerekir. Modeli, fiyatı, hızı, gücü derken en doğru seçimi yapmak oldukça zorlaşır. Bu noktada devreye doğru tavsiyeler girer.
  Kendinizi rahat hissedebileceğiniz hem bütçenize hemde zevkinize uygun bir araba bulmak için düşünmeniz gereken ilk şey kullanım amacı olmalıdır. Aile arabası mı, ticari amaçlı bir araba mı, spor mu olsun yoksa ihtiyaca mı cevap versin. Bu noktada doğru cevabı bulduktan sonra sıra diğer hususları düşünmeye geliyor.

  Doğru modeli bulduk şimdi fiyat araştırması yapmamız lazım. Bunun için internet üzerinde fikir alabileceğiniz pek çok araba sitesi mevcuttur. Sıkı bir fiyat analizi yaparak bu işi de kolaylıkla halledebilirsiniz.

  Arabaların performansı da oldukça önemlidir. Turbo şarjlı ve diğer yüksek performanslı motorlu araçları alırken çok dikkatli olmalısınız. Güvenlik her şeyden önce gelir unutmayın. Güvenli bir araç seçtiğinizden emin olun.

  Servis ağı iyi olan bir marka seçmeniz de çok önemlidir. Uzun yolda ya da yabancı bir şehirde aracınız arıza yaparsa kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissetmeniz çok önemli.

  Bütün bunlara dikkat ederek alacağınız araba sizi üzmeyecektir.
   
Yükleniyor...
- Araba alırken nelere Forum Tarih
Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Bebek Bakımı 19 Ocak 2010
Araba alırken nelere dikkat etmelisiniz? Araba Modelleri 11 Kasım 2008
Araba Koltuğu Alırken Dikkat Sosyal Konular 11 Ocak 2013
Araba satın alırken yapılan en yaygın 10 hata Bunları biliyormusunuz 18 Aralık 2009