Aptallık geni bulundu

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 25 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. ABD'deki Emory Üniversitesinden bir grup bilim adamı, bilimsel ismi RGS14 olan gene, The Simpsons ailesinin tembel ve aptal ama bir o kadar da sevimli kahramanı Homer Simpson'ın adını verdi.
  [​IMG]
  İnsanlarda da bulunan ve 10 yıl önce keşfedilen RGS14 geninin etkisiz hale getirildiği durumlarda farelerin, daha önce karşılaştıkları nesneleri hatırladıklarını ve labirentlerde normal farelere göre daha iyi yön bulabildiklerini gözlemleyen bilim adamları, bunun insanlarda da aynı sonucu verip vermeyeceğini ise henüz bilmiyor.

  Farelerin, onları daha aptal kılan bir gene sahip olmalarının nedenini araştıran bilim adamları, henüz resmin tamamını göremedikleri kanısında.

  Araştırma ekibinin başındaki John Hepler, RGS14'ün başka önemli fonksiyonlarının olup olmadığını henüz bilmediklerini belirterek, farelerin biyolojisiyle insanlarınkinin benzerlik göstermesine rağmen, testin sonuçlarının aynı sonucu vermeyebileceğine dikkati çekti.
  Bilim adamları şimdi "Homer Simpson" geninin etkisiz hale getirilmesinin aptallığa ve Alzheimer gibi hastalıklara çare olup olmayacağının araştırıyor.
   
 2. Cevap: Aptallık geni bulundu

  Alzheimer hastaları için iyi bir gelişme olurdu...
   
Yükleniyor...
- Aptallık geni bulundu Forum Tarih
Türkçenin dünya üzerinde geniş bir insan kitlesi tarafından konuşulmasının nedenleri Merak Ettiklerimiz 3 Eylül 2016
Twitter Kalp beğeni tuşu Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Bermuda Üçgeninin Sırrı nedir kısaca Merak Ettiklerimiz 10 Ocak 2016
Yüz ölçümü olarak hangisi en geniş alanı ifade eder Sorun Cevaplayalım 10 Kasım 2015