Apartmanda köpek beslemek yasak mı 2014

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 9 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Apartmanda köpek beslemek dorğumu

Apartmanda köpek besleyip beslememenin yasak olup olmadığını sizlerle paylaşmadan önce nacizane kendi fikrimi paylaşmak istiyorum.Bir hayvan severin köpek alıp o köpeği bir apartman dairesinde bakmasına anlam veremiyorum açıkçası bu ne kadar doğru birşey tartışılır diye düşünüyorum.Biz insanların bile bunaldığı bazen boğulacak gibi olduğumuz küçücük dairelerde köpek bakılması bana göre doğru bir davranış değil.Hayvan haklarını savunan kişilerin bence hayvanlara yaptıkları büyük bir haksızlık olarak görüyorum apartmanda köpek bakılmasının.

Bu benim fikrimdi şimdi geliyoruz asıl sorunun yanıtına bakın işin hukiki kısmı ne diyor bu soru karşısında verilen cevap şöyle;

Yönetim planında hayvan beslenemeyeceğine dair bir madde varsa bu takdirde o apartmanda hayvan beslenemez.Apartman sakinlerinden birinin açacağı bir dava ile hayvan beslenmesinin yasaklanmasına karar verilir.Ve icra marifetiyle hayvan tahliye edilir.Hukuki konularda avukatınızla ortaklaşa hareket etmeniz lehinize olacaktır.

apartmanda-köpek-beslemek-.