Apartmanda kedi besleme hukuku

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 14 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Apartmanda kedi besleme hukuku hakkında kısaca bilgi

Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.

Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Süknâ) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.

Bu Konudaki bir Yargıtay Kararını aşağıya alıyoruz. Ancak, aşağıdaki yargı kararından da anlaşılacağı gibi hayvan besleme hususunda bina YÖNETİM PLANINI incelemeniz gerekmektedir.

T.C. YARGITAY 18. HUKUK DAİRESİ MÜDAHALENİN ÖNLENMESİ DAVASI

Yönetim Planında Kat Malikleri Kurulunca Müsaade Edilmedikçe Hayvan Beslenmesinin Yasaklanmış Olması Nedeniyle Beslenen Kedinin Anataşınmazdan Uzaklaştırılması

BAĞIMSIZ BÖLÜMDE EVCİL HAYVAN BESLEME

Yönetim Planında Bağımsız Bölümler ve Eklentilerle Ortak Yerlerde Kat Malikleri Kurulunca Müsaade Edilmedikçe Hayvan Beslenmesinin Yasaklanmış Olması

EVDE KEDİ BESLEMEK

Yönetim Planında Bağımsız Bölümler ve Eklentilerle Ortak Yerlerde Kat Malikleri Kurulunca Müsaade Edilmedikçe Kedi-Köpek-Tavuk Beslenmesinin Yasaklanmış Olması
    634 sayılı Kanun – md.28

apartmanda-kedi-beslemek-.