Apartmanda Çatı Kullanımı hakkında bilgi

'Sosyal Konular' forumunda Sitem tarafından 1 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. MADDE 16 - Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsapayları oranında, ortak mülkiyet hükümlerine göre malik olurlar. Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genelkömürlük, garaj, çatı,teras, çamaşırhane ve çamaşır kurutma alanları gibiyerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

  MADDE 19 - Kat malikleri, anagayrimenkulün bakımına ve mimari durumu ile güzelliğini ve sağlamlığını titizlikle korumaya mecburdurlar.

  Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin rızası olmadıkça, anagayrimenkulün ortak yerlerinde inşaat,onarım ve tesisler, değişik renkte dış badana veya boya yaptıramaz. Kendi bağımsız bölümünde ise ana yapıya zarar verecek nitelikte onarım, tesis ve değişiklik yapamaz. Tavan, taban veya duvar ile birbirine bağlantılı bulunan bağımsız bölümlerin bağlantılı yerlerinde, bu bölüm maliklerinin ortak rızasıile anayapıya zarar vermeyecek onarım, tesis ve değişiklik yapılabilir.

  Her kat maliki ana gayrimenkule ve diğer bağımsız bölümlere, kusuru ile verdiği zarardan dolayı diğer kat maliklerine karşı sorumludur.

  alıntı
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Nisan 2014
Yükleniyor...
- Apartmanda Çatı Kullanımı Forum Tarih
Apartmanda Çatı Kullanımı Sosyal Konular 25 Mayıs 2012
Apartmanda Çatı Onarımı Sosyal Konular 6 Haziran 2012
Apartmanda Çatı Sorunu Sosyal Konular 26 Mayıs 2012
Apartmanda Çatı Yönetmeliği Sosyal Konular 1 Haziran 2011