Apartmanda Bahçe Kullanımı

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 25 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


  1. Apartmanda Bahçe Kullanımı nasıl olmalıdır?

    Bahçe ortak yerlerdendir.Ortak yerler üzerinde yapılacak herhangi bir tesis,eklenti vb. gibi durumlar için Kat mülkiyeti kanunun 19. maddesinde''(Değişik: 13/4/1983 - 2814/8 md.) Kat maliklerinden biri, bütün kat maliklerinin rızası olmadıkça,anagayrimenkulün ortak yerlerinde inşaat, onarım ve tesisler, değişik renkte dış badana veya boya yaptıramaz. Kendi bağımsız bölümünde ise ana yapıya zarar verecek nitelikte onarım, tesis ve değişiklik yapamaz. '' denilmektedir.

    MADDE 18 - Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri veortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.


    alıntı