AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri başlıyor

'Sınavlar' forumunda ZeuS tarafından 27 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2012 AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri 2 Ocak'ta Başlıyor
  AÖF Akademik Danışmanlık Dersleri başlangıç


  Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ) uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik Akademik Danışmanlık Dersleri 2 Ocak 2012 de başlayacak ve 31 Mayıs 2012 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

  Dönemlik sisteme göre öğretim yapan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne ilişkin akademik danışmanlık dersleri ise 24 Ekim’de başladı.

  Uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik yüzyüze Akademik Danışmanlık derslerine 80 il ve 6 ilçedeki (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Elbistan, Nazilli) 91 merkezde (İstanbul 3 Merkez; Ankara, İzmir ve Eskişehir 2 Merkez) gerçekleştirilen akademik danışmanlık derslerine, öğrenciler kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabilecek. Ayrıca derslerde devam zorunluluğu da bulunmuyor.

  Öğrenciler, derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya Anadolu Üniversitesi adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki “Akademik Danışmanlık Hizmetleri” bölümünü inceleyerek öğrenebilirler.

  2012 öğretim yılında Akademik Danışmanlık kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak dersler şunlardır:

  1. Sınıf Dersleri: Genel Matematik, Genel Muhasebe, İktisada Giriş , Osmanlı Türkçesi’ne Giriş, Eski Türk Edebiyatı’na Giriş*
  2. Sınıf Dersleri: Muhasebe Uygulamaları, İstatistik, İktisat Teorisi
  3. Sınıf Dersleri: Maliyet Muhasebesi, Türk Vergi Sistemi, Finansal Yönetim, İngilizce
  4. Sınıf dersleri için akademik danışmanlık uygulanacak.
  * Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 1. sınıf öğrencileri için verilen bu dersler yeterli alt-yapısı ve öğretim elemanı olan merkezlerde yapılabilecek. İlgili öğrencilerimiz, bulunduğu merkezde bu derslerin olup olmadığını Açıköğretim Büroları’ndan öğrenebilecek.
  Bu öğretim döneminde dönemlik kredili sisteme geçen Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün 24 Ekim 2011’de başlayan 1. Dönem (Güz Dönemi) akademik danışmanlık dersleri 20 Ocak 2012 tarihinde sonlandırılacak ve 2. Dönem (bahar dönemi) akademik danışmanlık dersleri ise 27 Şubat 2012’de başlayıp 31 Mayıs 2012’de bitecek. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü için 2. Dönemde akademik danışmanlığı yapılacak dersler; “Osmanlı Türkçesine Giriş II” ve “Eski Türk Edebiyatı’na Giriş: Söz Sanatları” dersleridir.
  [​IMG]
  İHA
   
Yükleniyor...
- AÖF Akademik Danışmanlık Forum Tarih
2013 AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı Giriş Yerleri Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
2013-2014 AÖF Kayıt Tarihleri Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
2016 AÖF sınav tarihleri Merak Ettiklerimiz 16 Eylül 2015
2014 AÖF Sınav Takvimi Listesi Sınavlar 21 Ekim 2013