Anzer balının fiyatı belli oldu

'Damak Keyfi' forumunda alemşah tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Anzer balının kilogram fiyatını 550 liraya olduğu belirtildi.
  [​IMG]
  Rize'nin İkizdere ilçesindeki Anzer Yaylası'nda bu yıl yedincisi düzenlenen Anzer Balı, Kültür ve Turizm Şenliği'ne, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Anzer Balı Köy Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şükrü Çatır ile vatandaşlar katıldı.

  Çatır, şenlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl kilogramı 500 liradan satışa sunulan Anzer balına bu yıl, bal üreticilerinin durumunu göz önünde bulundurarak 50 lira zam yapmayı uygun gördüklerini söyledi.

  Anzer balının kilogram fiyatını 550 liraya çıkardıklarını belirten Çatır, "Polenin kilogramını geçen yıl 600-700 lira arasında sattık. Bu yıl ise polenin kilogramını 750 lira olarak belirledik" dedi.

  Çatır, hava koşullarının iyi seyrettiğini ifade ederek, "Yılın ilk balını aldık. Ancak Anzer'de bal sağımına tam olarak 15 Ağustos'ta başlanacak. Hava şartları son derece iyi. Bal üreticileri ile görüştük, bu yıl son yılların en verimli sezonunun gerçekleşmesini bekliyoruz. Eğer hava şartları önümüzdeki günlerde de istediğimiz gibi giderse, yaklaşık 700 kilogram bal rekoltesi gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

  İLK BAL BAŞBAKANA GÖNDERİLECEK

  Çatır, şunları söyledi: "Sayın Başbakanımız, Valimiz aracılığıyla bizden bal istemişti, ancak elimizde bal kalmadığı için gönderemedik. İlk sağımla birlikte elimizdeki balı Sayın Başbakanımıza göndereceğiz. Bu yıl çok sayıda siyasetçi, futbolcudan ve yurt dışından talep var. Bu talebi rahatlıkla karşılayacağımızı düşünüyoruz."
  superonline
   
 2. Cevap: Anzer balının fiyatı belli oldu

  Evet Bizim Buralarda Çok Olur..Parası Güzel Olur..:) Ama Bunu Yedikten Sonra Yiyesin Geliyor Gerçekten Harika Saf Katkısız Bal Gerçekten Süper...
   
Yükleniyor...
- Anzer balının fiyatı Forum Tarih
Alman panzerİ İÇİn sesler! Spor Gündemi 1 Temmuz 2010
Anzer Çayı ve Yararları Şifalı Bitkiler 11 Kasım 2009
Kestane Balının Faydaları Sağlık Rehberi 6 Mart 2012
kestane balının özellikleri Sağlık Rehberi 10 Mayıs 2011