Annenizden Öğrendiğiniz En Önemli Şey Nedir?

'Zaman Tüneli' forumunda YAREN tarafından 9 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

?

Annenizden Öğrendiğiniz En Önemli Şey Nedir?

1. Kendi ayaklarının üzerinde durmak

23 oy
    63.9%
  2. Ev geçindirmenin püf noktaları

5 oy
    13.9%
  3. Kitap okumanın önemi

2 oy
    5.6%
  4. Yemek yapmak

5 oy
    13.9%
  5. Alışveriş yapmanın incelikleri

1 oy
    2.8%

1. Annelerimizden Öğrendiğiniz En Önemli Şey Nedir?

Anket seçeneklerinin dışında hayat tecrübenizi oluşturan etkenler varsa belirtip paylaşalım.
    Bu arada bütün annelerin ve anne adaylarının günü şimdiden kutlu olsun.:f196:

2. Yaw Yaren Ablacımm bunların hepsini annemden öğrendim ben. Ama tek bir şık seçebiliyorum ve ben karar veremedim.:oops:

3. Annemden her kız çocuğu gibi bunların hepsini öğrendim.(Hatta yemek konusunda artık annem benden tarif alıyor ;) )

Fakat onun için de benim için de en önemli şeyi annem bana yaşayarak öğretti.Kendi ayaklarım üzerinde durabilmeyi.Çünkü anneme bunu çok erken yaşta öğretmişler...

Durabiliyormusun diye sorarsanız zaman zaman sendelemiyor değilim.

Tüm annelerin günü kutlu olsun...

4. Annem çok iyi yemek yapmayı öğrendim hatta bazı yemekleri bana yaptırıyor :D

5. annemden doğruluk,dürüstlük,saygı,sevg, kısacası herşeyi ilk ondan öğrendim iyiki varsın annecim :oops:

6. :f118::f118::f63::f118::f118:

7. yemek yapmayı,konuşmayı yürümeyi herşeyi onun yardımınyla başardım fakat en en önemlisini en güzelini öğretti bana "Kendi ayaklarının üzerinde durmak" .. canım annem benim ...

8. kendi ayaklarım üzerinde durabilmek;)
    seni çok özledim annem:oops:

9. Hayatın ne kadar zor olduğunu, insanların acımasız olduğunu, herkese güvenip hiçkimseye güvenmeyi, ağlamayı, küçük şeylerden mutlu olmayı,toz pembe hayallerin birgün karaya bulandığını, gözden akan her bir damla yaşın yürekten koptuğunu yani kısacası hayatın her şeye ve herkese rağmen güzel olduğunu,
    O bana kötü yanlarını gösterdiki bir gün tanımadığım bir zorlukla karşılaşınca pes etmeyim diye,
    Annem bana hayatı öğretti diğerlerini kendin nasılsa yaşadıkça öğrenirsin diyerek...
    Ama ayakta durabiliyor muyum? Hayır o olmadan başaramıyorum bunu... :(

10. Annem duygusunu tatırıması:))))

11. Aynen annemden hepsini öğrendim..:f196:
    Ama sadece bir şık seçmek lazımsa eğer ben kitap okumanın önemi derim..:f196:
    Tesekkürler Yaren ablacım..:f40:

12. Hayatta okuduğum en büyük kitap ANNEMDİR.Annelerin çocukları için katlanamayacağı zorluk yoktur. Fedakar,yüce varlık olan annemi canımdan daha çok seviyorum.Sevgimin kaynağı odur.Allah'ın bana verdiği en büyük hediyedir annem.Annemin kalbi benim okulumdur.ne öğrendimse ondan öğrendim.Anket şıklarına göre sınırlandırırsam kendi ayaklarım üzerinde durabilmek derdim.Bugün kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorsam bunu ondan öğrendiğim güçlü ol,zorluklara gögüs ger ve insanları sev nasihatlariyle başarabiliyorum.

Bu güzel güne özel anlamlı bir anket olmuş Yarenim. :f40:
    Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun

13. Sabır.

14. her insan kendi ayakların üzerinde durması için ANE veya BABA ya mutlaka bir güç ve kuvet almıştır.
    Güzel bir anket Teşekürler..:f118::f40:

Aneler Günü Kutlu Olsun.

15. grapefruit

grapefruit Yasaklı

ayaklarımın ustunde durmayı ve bir gün ona benzeyeceğimi ögrendim

16. kendi ayaklarım üzerinde durabilmeyi.

17. Annem şu an hayatta değil ama beni en çok bir meslekle görmek isterdi..

Kendi ayaklarının üzerinde durmak..

18. kendi ayaklarının üzerinde durmak =)

19. Kendi ayaklarının üzerinde durmak

3-4'e giderken hatıra defterim vardı orda bile kendi ayaklarında durmalısın asla yılma ..... falan diyor

20. ben annemden hayatı ögrendim...herseyimi...ama onun en cok cabaladıgı nokta nasıl ev gecindirilir konusunu ögretmekti:):):)