Annemin Muz Reçeli

'Damak Keyfi' forumunda Blue tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Evet Yaren muz reçelinin detaylarını istemiştin.Ben de kış geldi annem yapmıştır diye muz reçelini anlatırmısın anneciğim dedim :f40: Aldığım cevap her reçel ve marmelat aynı yöntemle yapılır dedi :oops: Bilmem gerekiyormuş :f40:

Gelelim Muz reçelinin detaylarına ; annem gözkararı yaparmış herşeyi :f63: bir eksi de buradan aldım :oops:

Veeee yaklaşık ölçülerle :)

Muz Marmelatı

Resmi netten buldum görüntü olarak farkı yok.En kısa zamanda annemin reçelininkiyle değiştiririm. :)

Malzemeler:

8 adet muz
    2 su bardağı toz şeker
    1,5 su bardağı su
    Yarım limon suyu
    3 adet karanfil tanesi
    İsteğe göre 1 adet tarçın çubuğu
    Karanfil tarçın isteğe bağlıymış... Fakat hoş bir aroma veriyormuş ;)
    Yapılışı:

Muzları rondodan geçirip üzerine limon sıkın.
    Şeker ve suyu tencereye alın orta ateşte koyu bir kıvam alıncaya kadar kaynatın.
    Koyulaşan şekerli suya muz, karanfil ve tarçını ekleyin.
    Arasına karıştırarak 25-30 dakika pişirin.
    Koyulaşınca ocaktan alın ve kavanoza dökün. Soğuduğunda kapağını kapatın ve buzdolabında muhafaza edin.

2. Cevap: Annemin Muz Reçeli

Konuyu şimdi tesadüfen gördüm.:)) Aradan bir kış geçmiş:)Yapılışı basit görünüyor.En kısa zamanda deneyeceğim canımm tarif için teşekkürler annenin ve senin ellerine sağlık.:)

3. Cevap: Annemin Muz Reçeli

:f73::f73::f73::) Gerçekten üzerinden bir yıl geçmiş Yaren.Bu yıl annemin yaz reçellerini yiyemedim fakat kış reçellerini yememe şurada ne kaldı ki :f40: bir bayram uzaklıkta.;) Sen de cezalısın ,lütfen muz reçeli yap gelirken bir kavanozu senden,bir kavanozunu da annemden alıp gelirim.:f196:Ben hiç elimi bulaştırmayayım.:f30:

Şaka bir yana bu sefer ben de yapacağım.Fakat tam kış muzları çıksın öyle.Kurabiye ve pasta süslemelerinde de çok iyi oluyor.:f40:

Bu reçel muhabbetine de buradan gelmişiz.:) http://www.forumdas.net/tatlilar/uzum-receli-29692/