anneler neden çocuklara dayak atıyo

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 21 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

  1. anneler neden çocukalara neden dayak atıyo ben oyuna para yatırıyodum annem beni dövmek için aramış bide seni sevdiğimden dövüyomuş yalancılarrrrrrrrrr bu neden böyle yapıyor lütfen yanıma gelin ben bu aileden sıkıldımmm
     
  2. Cevap: anneler neden çocuklara dayak atıyo

    Çocuk ve şiddetten bahsedilince, genellikle akla ilk olarak çocuğa uygulanan şiddet gelir. Oysa çocuk şiddete tanıklık ettiğinde de kendisine şiddet uygulanmış kadar zarar görür.

    Şiddet, bir insanın bir başka insana, isteği dışında fiziksel, sözel ya da cinsel olarak tahrip edici güç uygulamasıdır. Şiddet, yetişkinlerin ruh sağlığını ciddi biçimde tahrip ederken, çocuğun boyutları açısından bakıldığında, baş edilebilmesi çok daha zor bir olaydır. Dünya onlar için yeterince büyük ve zor iken, şiddet onların yaşama uyumlarını daha da güçleştirir. Son günlerde basında, bebeklere, çocuklara uygulanan şiddet olayları ile çok sık yüz yüze geldik, hepimizin yüreği burkuldu. Çaresiz, küçücük varlıkların maruz kaldıkları vahşet, biz yetişkinleri dehşete düşürdü. Onları, bu hale getiren yetişkinleri nefret ile kınadık. Bir kez daha, anne baba olmanın nasıl bir olgunluk düzeyi gerektirdiği ile yüz yüze geldik. Çocuklara uygulanan şiddetin başında fiziksel şiddet, dayak gelmektedir.
     
Yükleniyor...
- anneler neden çocuklara Forum Tarih
Anneler Günü Neden Kutlanıyor? Önemli Gün ve Haftalar 6 Mayıs 2013
Anneler Günü Neden Kutlanır Önemli Gün ve Haftalar 2 Mayıs 2012
Annelerin sütten kesilmesinin nedenleri Bebek Bakımı 18 Mart 2009
Meşgul anneler için gerekli iphone uygulamaları Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016