Anne Sütünün Mucizevi Faydaları

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 13 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Anne Sütünün Faydaları  Anne sütünün faydaları saymakla ve sıralamakla bitmez biz sizlere yazımızda anne sütünün mucizevi faydalarından bahsetmek istiyoruz.Anne sütünün yerini hiçbir besin maddesi alamaz bunu tüm anneler bilir.Bebeğini emzirmeyi başaran anneleri terik ediyoruz ve bakın Anne sütünün bebekleriniz için ne kadar çok yararı ve faydası varmış heğ birlikte öğreniyoruz.

  Anne sütü az tuz ve protein içeriyor.Yeni doğan bebekler için en uygun besin anne sütüdür.Anne sütü alan bebeklerde ilk 6 aylık dönemde de, sonraki ek besin döneminde de gıda alerjilerine mama ile beslenen bebeklere oranla daha az rastlanmakta.Anne sütü alan bebeklerde cilt problemleri daha az görülmektedir ayrıca pişik problemi yok denecek kadar az görülmektedir.

  Anne sütü çocuğunuzdaki bağışıklık sistemini güçlendirir.Birçok hastalıktan çocuğunuzu korur.Anne sütüyle beslenen bebeklerde çocuklukta görülen hastalıklar daha az görülür.Anne sütü bebeğinizi ileride obezite sorunundan korumaya yardımcı olur.Ayrıca anne sütü bebeinize psikolojik etki yapar anne sütü emen bebek daha güvenli ve daha huzurlu olur anne ve bebek arasındaki bağ daha kuvvetlidir.

  Anne sütü hem temiz hijyenik hemde ucuzdur.Bebeğini emziren anneler de birçok hastalık daha az görülmekte yani Anne sütü vermek anneyide koruyor.Bebeklere en az 2 yaşına kadar anne sütü verilmesi öneriliyor.

  Anne sütü bebeklerinizin hayatı boyunca ihtiyaçları olan vitamin ve mineral deposudur.Anne sütü bulunmaz bir nimettir lütfen bebeklerinizi bu nimetten ve vitamin kaynağından mahrum etmeyin sevgili Anneler bebeklerinizi mutlaka en az 6 ay emzirmeye çaba gösterin.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/anne-sutufaydalari-13904.jpg]anne-sutufaydalari-13904[/IMGALT]
   
Yükleniyor...
- Anne Sütünün Mucizevi Forum Tarih
Anne sütünün önemi kısaca Sorun Cevaplayalım 22 Şubat 2012
Anne Sütünün Yararları Nelerdir? Bebek Bakımı 5 Aralık 2011
Anne sütünün önemi Bebek Bakımı 8 Ekim 2011
Anne Sütünün İçeriği Bebek Bakımı 29 Eylül 2011