Anne sütünü arttıran besinler nelerdir?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 17 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

 1. Anne sütünü arttıran besinler


  Bebeklerini emziren anneler zaman zaman sütlerinin az olmasından yakınabilirler bu gibi durumalrda Anne sütünü arttırmaya yarıyacak besinler tüketilmesinde büyük yarar vardır.Anneler bebeklerini emzirme döneminde bebekleri için yeterl süt olup olmadığını hep merak ederler.

  Bebeğe yetecek kadar süt üretilememesi durumu oldukça nadir görülen bir durumdur. Emzirme dönemindeki kadınların yaşadığı bir diğer sorun ise, bebeğin her yaptığını süte bağlamaktadır. Örneğin bebek, sütü çıkarıyorsa veya gazı oluyorsa, ya da bir gün az bir gün çok süt içiyorsa anne bunu kendi yediği bir şeye veya yetersiz süte bağlama eğilimindedir. Çoğu durumda bebeğin bu davranışlarının nedeni anne sütü değildir.

  Anne sütünü arttırmak için en iyi besinler arasında bol yeşil yapraklı sebzeler ilk sırayı alır.Ayrıca bol sıvı tüketimide anne sütünü arttırmada büyük etken sağlamaktadır bol su içmek taze sıkılmış meyve suları tüketmek anne sütünü arttırır.Ayrıca rezene,dereotu anne sütü üretimini destekleyen besinlerdir.

  Siyah Susam,Kimyon,Arpa,Fesleğen ve bol Yeşil Sebze tüketilmesi emziren annelere önerilmektedir.

  Ayrıca yine muhteşem birer vitamin ve mineral kaynağı olan fasulye, ıspanak, pancar yaprağı ve kuşkonmaz gibi yeşil sebzeler tüketmek anne sütünü arttırmada çok etkilidir.

  anne-sütünü-arttirn-besinler-.
   
Yükleniyor...
- Anne sütünü arttıran Forum Tarih
Anne Sütünü Arttıran Besinler Nelerdir? Bebek Bakımı 20 Eylül 2013
Anne Sütünü Arttıran Gıdalar Nelerdir? Bebek Bakımı 31 Ağustos 2013
Anne Sütünü Arttıran Gıdalar Hangileridir? Bebek Bakımı 11 Ağustos 2011
Anne Sütünü Arttırmanın Yolları Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016