Anne Pastası

'Eğlence' forumunda Ezlem tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Firini yakin,dolaptan bir kap, bir kaşık ile pastaya koyacağınız malzemeleri çıkarın. Pasta kalıbını yağladıktan sonra cevizleri kırın. Mutfak tezgâhının üzerindeki yedi tane oyuncak fincan,tabak ve onsekiz lego blokunu kaldırın. İki fincan un ölçün.Sude’nin ellerini unun içinden çıkarın ve üzerindeki unları temizleyin. Un, şeker ve kakaoyu eleyin. Süpürge ve faraşı alıp Sude’nin kırdığı kabın parçalarını yerden temizleyin. Başka bir kap alın. Kapının ziline cevap verin. Mutfağa dönün. Sude'nin ellerini kabın içinden çıkarın. sude'yi yıkayın. Yumurtaları alın. Telefona cevap verin. Geri dönün. Yağlanmış kalıbı alın. Kalıbın içindeki bir santim kalınlığındaki tuz tabakasını temizleyin. Pasta kabına tuz döktükten sonra ortalıktan kaybolan sude'yi arayın. Mutfağa geri dönün ve sude'yi yine tezgahın başında bulun. Ellerini kabın içinden çıkarın, üzerindeki un, kakao vesaireyi temizleyin. Yağlanmış kalıbı tekrar alın ve içinde bir sürü ceviz kabuğu bulun. Kabın içindeki ceviz kabuklarının varlığını farkettiğiniz an mutfaktan kaçarken pasta kabını tezgâhtan yere düşüren sude'nin peşine düşün. Yerleri temizleyin. Tezgâhı temizleyin. Duvarları temizleyin. Kabı kacağı yıkayın. Pastacıya telefon edip bir adet pasta sipariş edin. Fırını kapatın.

2. ben gelip yapardım ezlem keşke arasaydın :f106: :f106: :f106:

3. Yav alıntı yapcam ama aslında her kelimesini almam lazım :f30:
    Helel olsun Sude'ye, Annesine pasta yapmayı da öğretti :f30:

4. Gercekten pasta tarifi verdiğimi sandınız dimiiii..:f106: :f106: :f106:

5. Ezlem bu benim mutfaktan beter oldu :)
    Baba pastası nasıl olurdu acaba
    Eneğine sağlık Ezlem

6. Eco

Eco

yaa işte herkes böle kendi pasta yapmaya
    kalkarsa,pastacılar taş mı yiyecek ezlem hanım :f40: (pastacı arkadaşım çok,onları düşünüyorum:f106: )

7. aynen katılıyorum Tual:f106: anne pastası böyle ise baba pastası nasıl olur acaba:f106:

8. anne pastasının pek çok tarifi var bende ezlemcim, istermisin ?:f40: :f106:
    baba pastasıda bizde meşhur:f30: :f30: