Anne Olmak İçin En İyi Ülke

'Kadınca' forumunda Merve tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  En İyi Anne Olunacak Ülkeler

  "Save The Children" adlı yardım kuruluşu "2012 yılında, dünyadaki annelerin durumu" başlıklı bir rapor yayımladı. 165 ülkenin mercek altına alındığı raporda, en iyi anne, en iyi kadın ve en iyi çocuk olunacak ülkeler sıralandı.

  Bu sene 13. kez yayınlanan raporda, kadınların, çocuklarını büyütüp bakabilecekleri en iyi ülkeler arasında ilk 3 sırada, Norveç, İzlanda ve İsveç yer aldı.

  TÜRKİYE 90'INCI SIRADA
  Biraz daha gelişmiş, daha az gelişmiş, az gelişmiş olmak üzere üç kategoriye ayrılan ülkeler sınıflandırmasında, Türkiye 80 ülkenin yer aldığı daha az gelişmiş ülkeler sınıfına dahil edildi.

  Türkiye, sıralamada 90'ıncı sırada yer aldı. Sıralamada ayrıca kadın ve çocuk endeksine de yer verildi. Buna göre Türkiye, çocuk olmak için en iyi 53'üncü, kadın olmak içinse en iyi 106'ıncı ülke oldu.

  Anne, kadın ve çocuk olmak için en kötü ülkelerse Nijer, Afganistan ve Yemen olarak sıralandı. En iyi anne olunabilecek ülkeler listesi, ülkelerdeki çocuk sağlığı, anne sağlığı, kadınların eğitim ve ekonomik durumları gibi konular dikkate alınarak hazırlandı.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Anne Olmak İçin Forum Tarih
Anne Olmak İçin En Uygun Yaş Kadınca 11 Ekim 2012
İyi Anne Olmak Ne Demek Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Erkek Annesi Olmak Ne Demektir? Güncel Bilgiler 31 Ekim 2012
Geç Yaşta Anne Olmak Sosyal Konular 8 Aralık 2011