anksiyete nasıl geçer

'Hastalıklar' forumunda Sitem tarafından 1 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. anksiyete bozukluk nasıl geçer
  Anksiyete Ne Zaman Geçer
  Anksiyete Geçer Mi
  Anksiyete Nasıl Tedavi Edilir?

  Anksiyete Nedir
  Anksiyete kısaca tehlikeli bir uyarana karşı duyulan huzursuzluktur.huzursuzluk, sıkıntı, korku, tedirginlik olarak da tanımlanabilmektedir.

  anksiyete nasıl geçer

  Anksiyete Tedavisinde Davranış tedavisi: Özellikle fobi, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk gibi rahatsızlıklarda uygulanan etkili bir tedavi şeklidir. Panik bozukluğunda ve agorafobide (yalnız başına dışarı çıkmaktan, kalabalık yerlere girmekten duyulan korku ) en etkili metot üstüne giderek alıştırma tedavisidir.
  Alıştırma yönteminde hastanın fobik durumla özellikle karşılaşması ve korku doğuran durumun veya nesnenin üzerine azar azar artan derece ve sürelerle gitmesi istenir. Mesela yalız başına sokağa çıkmaya korkan hastaya, giderek artan süre ve uzaklıkta, sokağa çıkma ve korkuya dayanma talimleri yaptırılır. Korkuyu çağırarak üstüne gitme ve alıştırma metodunda hastaya korktuğu yerde korkunun gelmesini isteme öğretilir.

  Anksiyete Tedavisinde Psikoterapi: Hastayı rahatlatacak, gevşetecek, korku ve endişelerini azaltacak yaklaşımlarda bulunulur.

  Anksiyete Tedavisinde ilaç Tedavisi: Antidepresan ve sakinleştirici ilaçlar, vakaya ve rahatsızlığa göre değişmek üzere seçilerek verilir. İlaçların bazı yan etkileri bulunduğundan her hastaya önerilmez…

  alıntı
   
Yükleniyor...
- anksiyete nasıl geçer Forum Tarih
Anksiyete Nasıl Giderilir Sağlık bilgisi 8 Ağustos 2011
Anksiyete Hastalarına Nasıl Davranılmalı Sağlık bilgisi 6 Ağustos 2011
Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir Hastalıklar 4 Ağustos 2011
Ayrılık Anksiyetesi Bozukluğu Nedir? Sağlık bilgisi 5 Eylül 2012