Anket Sonucu-Hayat deyince aklına ne geliyor?

'Zaman Tüneli' forumunda chemist tarafından 7 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. İşte "Hayat deyince aklına ne geliyor?" Anketimizin Sonuçları:

Anketteki cevapları okumak için yada cevap yazmak için TIKLAYIN

Şükürki hayatı doğumla başlayıp ölümle biten bir eziyet olarak görenimiz yok birde forumumuzda cehennemlik olan da yokmuş güzel sonuçlar bunlar..:f196::f30:

Sizce hayat nedir sorusun en çok tıklanan “Provası yapılmamış ve de tek sahnelik oyun” cevabı oldu.... (6 tık)
    Forumumuzda onca çoluk çocuk var tabi bu cevabın seçilmesi normal ... :f30:
    İşin şakası prova yapmadan oynamak zor tabi.. herkese oynadıkları bu hayat oyununda başarılar dilerim...

5 tıkla ikinci en çok tıklanan cevap ise “Seçimlerine göre mutlu veya mutsuz olabileceğin bir strateji uygulama alanı” oldu.
    Gerçekten yaşadıklarımız seçimlerimiz birer sonucu... Ama şunu da unutmamak lazım her seçim kendi seçimimiz mi acaba...? Seçimlerimizin çoğu, başka seçenek olmadığı için ya da kendi insiyatifimiz dışında kabul etmek zorunda kaldığımız şeyler değil mi? :f20:

3 kişide beni bu soruyu sorduğum için “arıza” kişilik olarak düşünmüş... Bu sayede kimin benim hakkımda ne düşündüğünüde öğrenmiş oldum. :f30::f30:... Bence hayat kelimesi geçer geçmez sinirlenip kızdıklarında göre başka yerlerde bir arıza var demekki ...:f30::f63:

Forumumuzda 2 polyanna varmış... Onlara göre doğal olarak hayat “güzellikler iyiliklerrr”... Keşke herkes sizin baktığınız pencereden bakabilse hayata.... Teşekkürlerr.... güzellikleriniz ve iyilikleriniz daim olsun...:f40: :f118:

“Akşama fırında tavuk olsada yesek” tek bir tık aldı. Kimden mi? Tabiki benden.. :f106:
    Cevabı okuyan ne gamsız adam umrunda değil hayat sallantıda yaşayıp gidiyor diye düşünebilir. Karnım tok altım kuru olsun değmeyin keyfime tarzında değil benim için hayat işin aslı şöyle:

Sayın adminim ablacım yarenim bana “chemist acil anket hazırlamalısın hemde hemen”, diye direktif gönderince birden anket telaşına düştüm.. Yemek zamanı geçince baya acıkmıştım.. Canım fırında tavuk çekti napıyım yaaa...

1 tıkta “Bilmiyorum hoca takılıyoruz işte öyle” cevabındaydı... Aslına bakarsan sadece sen değilsin öylesine takılıp duran... Çoğu zaman hepimizinde bilmeyip öylesine takıldığımız anlar yok mu??? Hayat zaten tek bir cümleyle anlatılamazki.. Dönem dönemdir hayat.... orda mutluluklar vardır, üzüntüler vardır keşkeler vardır hayaller ve de umutlar da olduğu gibi... Umutsuzluklar ve sıkıntılardan hiç bahsetmelim..
    Tek bir duyguyla geçermiydi hayat, hep mutlu olsak mutluluğun ne kıymeti kalırdı.... Ya da hep üzülsek yaşamanın ne anlamı kalırdı....
    Bazen de öylesine takılırız hayata bimeden yada bilmek istemeden......

Tüm ankette cevabı olan arkadaşlarıma içten teşekkürler.. Hayalinizdeki hayatı yaşamanız dileğiyle.... Mutlu kalın...

Chemist