Ankara'nın Eğitim Kampüsü Keçiören Ovacık a Kuruluyor

'Etüt Merkezi' forumunda ZeuS tarafından 4 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ankara'nın Eğitim Kampüsü 2012


  Ankara'da oluşturulacak eğitim kampuslarından biri Keçiören Ovacık a kurulması bekleniyor.Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, kısa süre önce anasınıfı ve ilkokul hariç tüm eğitim kurumlarının, gelecek yıllarda şehir dışına taşınacağını duyurmuştu.
  Projeye göre;kentin kuzey, güney, doğu ve batısında yeni eğitim kentleri kurulacak. Kampuslarda çok sayıda okul bir arada yer alacak. Projenin pilot uygulaması Keçiören Ovacık'ta başlayacak. Yapılan taslak planda ilk kampusta 24 okulun ve ihtiyaca göre spor, kültür, dinlenme alanlarının projeye dahil edilmesi yer alıyor. Projenin ayrıntıları şubat ayında netleşecek.
  Kampuslar için sağlık, güvenlik gibi unsurlar ön planda tutulacak. Küçük operasyonları dahi yapabilecek kapasitede sağlık birimlerinin yer alması, güvenliğin ise özel şirketler yoluyla sağlanması değerlendiriliyor.

  Öğrenciler sabah-akşam taşınacağı için eğitim kentlerin metro ulaşımına uygun arazilerde kurulması da benimsendi. Fakat metro ulaşımının kampuslar kurulmadan önce mi yoksa kurulduktan sonra mı sağlanacağı konusu henüz netleşmedi. Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin de çalışma yürüttüğü belirtiliyor.

  ANKARA - Akşam
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Ankara'nın Eğitim Kampüsü Forum Tarih
Ankara'nın Eski Adı Neydi? Türkiye Coğrafyası 25 Mayıs 2014
Ankara'nın bağları notaları Nota Defteri 22 Mayıs 2014
O Ses Türkiye Mustafa Bozkurt Ankara'nın Bağları Sözü Medya Bölümü 11 Şubat 2013
Ankara'nın Başkent Oluşu Şiir Kısa Kısa Sosyal Konular 9 Ocak 2013