Ankarada Burs Veren Yerler

'Bilgi Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 13 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Ankarada Burs Veren Yerler
    Burs Veren Yerler Ankara
    Ankarada Burs Veren Kurumlar
    Ankarada Burs veren Kurum ve Kuruluşlar,Başvuru Koşulları,

Türkiye Kalkınma Vakfı Bursu

Türkiye Kalkınma Vakfı Ankara Üniversitesi öğrencilerine burs veren bir vakıf. Hemen detayları sizinle paylaşalım.

Burs Başvuru Koşulları:
    1.) Başvurular okullar açılınca şahsen yapılmaktadır.
    2.) Sadece Ankara üniversitesi Ziraat fakültesinde maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerine burs verilmektedir.
    3.) Okullar açılınca öğrenciler okulun burs komisyonuna başvuruda bulunacaklardır.
    4.) Okulun burs komisyonu, burs alacak öğrencileri belirlemektedir. Belirlenen öğrenciler liste halinde Vakıfa bildirilmektedir. Böylelikle Vakıf burs yardımında bulunmaktadır.
    5.) Gerekli evraklar okul tarafından bildirilecektir. Yazının tamamını okuyun »

Anahtar kelimeler: 2010 bursları, ankara bursu, Ankarada burs veren yerler, burs, Burs veren kurumlar, burs veren yerler, burslar, tkv bursu, türkiye kalkınma vakfı bursu, türkiye kalkınma vakfı bursu başvuruları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Burs Sonuçları

Ankara’da 20 bin öğrenci bu haberi bekliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli ailelerin ilköğretim, lise ve üniversitede okuyan çocuklarına verdiği “eğitime katkı payı yardımı”nı almaya hak kazanan öğrenciler, sonuçları pazartesi günü öğrenebilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, eğitime katkı payı yardımını almaya hak kazananların belli olduğu belirtildi.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında 7 bin 500′ü ilköğretim, 5 bini lise ve 7 bin 500′ü üniversite öğrencisi olan toplam 20 bin öğrencinin bu yardımdan yararlanacağı belirtilerek, eğitim yardımı almaya hak kazananların bilgisayar ortamında yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlendiği kaydedildi.

Eğitim yardımı almak için başvuran öğrenciler, sonuçları 10 Kasım 2008 Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi’nin “ Ankara Büyük Şehir Belediyesi ” internet adresinden TC kimlik numarası ile öğrenebilecek. Yardım almaya hak kazanan öğrencilerin istenen belgeleri en geç 5 Aralık 2008 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor. Yazının tamamını okuyun »

Anahtar kelimeler: ankara belediyesi burs sonuçları, ankara belediyesi bursu, ankara burs sonuçları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Burs Sonuçları, ankara-bel.gov.tr- ankara bel, Ankarada burs veren yerler, burs sonuçları

Nasıl Burs Bulurum ?

Arkadaşlar daha önce değinmem gereken ama değinemediğim çok önemli bir konu üzerinde yazıyorum. Nasıl burs ayarlayabilirim?

Şimdi arkadaşlar burs bulabilmek için öncelikle yapmanız gereken şey, şehrinizde varsa büyük holdinglerin, işadamlarının kapısını çalmak olacaktır. Sonuç alamadınız diyelim, bir sonraki yöntem ticaret odalarının kapısını çalmalısınız. Genelde her ilin ticaret odası burs vermektedir. Daha sonra hazır burs aramaya çıkmışken belediyenize bir bakmalısınız, genelde belediyeler de burs verir. O da olmadı ilinizdeki vakıfları, dernekleri tek tek gezerseniz size burs verecek birini mutlaka bulmuş olursunuz.
    Yazının tamamını okuyun »

Anahtar kelimeler: adanada vurs veren yerler, Ankarada burs veren yerler, bedava burs, burs almak istiyorum, burs almak istiyorum ama, burs başvurusu, burs için gerekli şeyler, burs için neler gerekli, burs nasıl burum, burs veren yerler, burs verenler kimler, karşılıksız burs, nasıl burs arayabilirim, nasıl burs bulurum, Sivasta burs veren yerler

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2008- 2009 burs başvuruları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada , internet üzerinden alınacak burs başvurusuyla 2008-2009 öğretim döneminde toplam 20 bin öğrenciye burs verileceğini bildirdi.

Başvuruların 22 Eylülden itibaren kabul edileceğini belirtilen aaçıklamada, ‘7 bin 500 ilköğretim öğrencisine 20 YTL, 5 bin lise öğrencisine 25 YTL ve 7 bin 500 üniversite öğrencisine de 50 YTL aylık karşılıksız burs ödemesi yapılacağı belirtildi.

Burs almaya hak kazanacak öğrencilerin, başvurulardaki beyanlara göre yapılacak puanlamayla belirlenecek, Ankara’da okuyan veya ailesi Ankara’da ikamet edip de Ankara dışında eğitim gören öğrencilerin başvurabileceğini ifade edildi.