Android telefon güvenli modda nasıl başlatılır?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

Akıllı telefon kullanıcılarının çığ gibi arttığı günümüzde mobil cihazların sorunları ile ilgili bilgiler vermeye dikkat ediyoruz. Bugün android işletim sistemli akıllı telefonunuzu güvenli modda (safe mode) nasıl başlatırsınız onu anlatmaya çalışacağız. Bunun için hazırladığımız videomuzu izleyerek kolayca işlemi uygulayabilirsiniz.

Akıllı cihazınıza indirdiğiniz her hangi bir uygulama cihazı kasabiliyor ya da yanlış bir reklama tıklamanız sonucu telefonunuza virüs bulaşabiliyor. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kaldıysanız yapmanız gereken format atmak diyebilir bazıları ancak biz telefonunuzdaki özel dosyalarınızı kaybetmeyi göze alamayanlar için (fotoğraflar, telefon numaraları, videolar, kayıtlar vb.) android telefonu güvenli modda başlatıp sorunu kökünden çözmenin en kolay yolunu tarif edeceğiz.

Başıma gelen virüs faciasından sonra baktım ki telefon benim sözümü dinlemiyor kafasına göre takılıyor çareyi güvenli modda buldum. Telefonuma bulaşan virüs cihazın ana ekranını ele geçiriyor ve 15 saniyede bir telefona reset atıyor bu sırada da benim müdahale etmeme kesinlikle izin vermiyordu. Eğer buna benzer bir sorunla karşılaşırsanız yapmanız gerekenleri aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Cihazınızı güvenli modda başlattıktan sonra sizi rahatsız eden uygulamaları kolaylıkla sistemden kaldırabilirsiniz. İşte android telefonu güvenli modda başlatmanın en kolay yolu…