Android İşletim Sistemi Olan Telefonlar

'Teknoloji Haberleri' forumunda Masal tarafından 22 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Android İşletim Sistemi Hangi Telefonlarda Bulunuyor

Günümüzde donanımsal bakımdan zengin olan telefonların bir çoğunda Android işletim sistemi kullanılmaktadır. Çünkü Android işletim sistemi, donanımsal bakımın yanında telefonun işlevsel özelliklerini daha da arttırmaktadır. Biliyoruz ki Android işletimi sisteminin son yıllarda kullanım alanları ve kullanım yoğunluğu daha da artmıştır. Bu işletim sisteminin sonrasında Google şirketinin alt yapısına girmesi, Android’in önemini bir nebze daha arttırmıştır.

Samsung Galaxy S II

Tartışmalara ve Samsung’un üstünde gezen kara patent bulutlarına rağmen Samsung Galaxy S II testlerde en iyi sonuçları almayı ve Samsung’un en gelişmiş ve en iyi akıllı telefonları arasına girmeyi başardı.

Motorola Photon 4G

Nvidia Tegra 2 işlemcili, 4G destekli, geliştirilmiş güvenlik ve dünya çapında güvenirlik garantisi sunan Motorola Photon 4G Android severler için düşünülebilecek en iyi alternatiflerden bir tanesi.

HTC Sensation 4G

İlk bakışta harika dizaynıyla göz dolduran HTC Sensation, 4G destekliyor.

Samsung Galaxy Note

Henüz Türkiyeye resmi olarak girmemiş bu ekranı 5.3 olan Cep bilgisayarı denilebilecek bir telefon.

Sony Ericsson Xperia Arc

Xperia serisinin Mobile Bravia Engine özelliğine sahip ülkemizdeki ilk modeli Xperia Arc oldu.