Android İşletim Sistemi Kurulumu

'Teknik Yardım' forumunda zamaneanne tarafından 17 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Android İşletim Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır

Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurulumu

Bilgisayara android işletim sistemi kurmak için:

İlk olarak Android x86 1.6 R2 sürümünün iso'sunu indirin.

Androd işletim sistemini kuracağımız flaş diske aktarmak için bir program kullanıyoruz. UNetbootin adlı bu program, iso dosyasını açıyor ve bilgisayar ilk açılışta Android'i Boot edecek şekilde hazırlıyor.Bu proramı kuruyoruz.

UNetbootin programını açıyoruz, Bilgisayarınızda flash disk'in takılı olduğundan emin olun. Programı açtığımzda karşımıza çıkan pencereden, 3 nokta (...) yazan butona tıklıyoruz ve indirdiğimiz iso dosyasının yerini gösteriyoruz. Diskimage seçeneğini işaretliyoruz ve flaş diskin takılı olduğu alanı seçiyoruz. Bizim denediğimiz sistemde flash disk F sürücüsü olarak göründü. Ayarları yaptıktan sonra tamam diyoruz.

Kurulum tamamlanıyor. Flash disk'ten direk kuruluma geçmek istiyorsanız, şimdi yeniden başlat diyebilirsiniz. Çıkış diyerek işlerinize devam edip sonra da yeniden başlatabilirsiniz.

Eğer buraya kadar doğru yaptıysanız, karşınıza bilgisayarı restart ettikten sonra android logolu bir ekran gelecektir.

En üstteki "Live CD- Run Android -x86 without installation" seçeneğini seçerseniz, kurulum yapılmadan direk flaş diskinizden çalıştırırsınız. En alttaki "Installation-Install Android-x86 to harddisk" seçeneği ile de, hard diskinize Android işletim sistemini kuruyorsunuz. Biz en üsttekini pratik bir şekilde açmak için seçiyoruz. Android sistemi açılıyor.