Android İşletim Sistemi İçin Programlar

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 17 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. Android İşletim Sistemi İçin Program

Android İşletim Sistemi İçin Programlar

Google’ın Mobil İşletim Sistemi

Google’ın, mobil işletim sistemi Android için bugünlerde yayınlanan bir uygulama ortalığı karıştırmayı başardı. Birçoğunuzun da bildiği gibi açık kaynak kodlu olan işletim sistemi için isteyen kullanıcılar, dilediği gibi uygulama üretebiliyor. Ancak bu uygulamaların içinde ne olduğu veya uygulamanın ne işe yaradığı kimi zaman bilinmiyor.

Google Maps Navigation: Android OS 2.0 İşletim Sistemi

Google, Android OS 2.0 Mobil işletim sistemi kullanıcılarının karşısına çok önemli bir armağanla çıktı. Google Maps Navigation adı verdiği ücretsiz Google Maps mobil eklentisi sayesinde detaylı biçimde yolunuzu bulabilir, 3B görünümlere bakabilir ve sesli tarifleri dinleyebilirsiniz.

Ayrıca yazılım diğer Navigation uygulamaları gibi uzun yoldan değil, yol boyunca yaptığı aramalar sayesinde sizi en kısa yoldan istediğiniz yere götürüyor. Navigation uygulamasındaki tek sorun sadece İngilizce olarak arama yapılması. Bakalım yazılımın ne zaman Türkçe sürümü indirime sunulacak.

Samsung i7500 İle Android Sistemi

Samsung’un yeni modeli; Android işletim sistemli cep telefonu i7500 Başarılı bir tasarıma, büyük ekran ve geniş bir hafızaya sahip telefonunu yakın zaman önce piyasaya sürdü.