Anasınıfı öğretmenliği hakkında kısa bilgi

Konusu 'Soru Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. Misafir Ziyaretçi

  anasınıfı öğretmenliği hakkında kısaca bilgi verin lütfen

 2. EyLüL Üye

  Cevap: Anasınıfı öğretmenliği 2012 puanları

  Anaokulu öğretmenliği programının amacı,0-6 yaş grubundaki çocukların eğitimlerini gerçekleştirecek okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

  Psikoloji, çocuk gelişimi, eğitimi, formasyon ve anaokullarında uygulanan faaliyetler hakkında dersler görürler. Anaokulları ve gündüz bakımevlerinde çalışabilmektedirler.

  GENEL BİLGİ

  Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (OÖLP), Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne bağlı dört yıllık bir lisans programıdır. 25.01.2000 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği başlatılan bu program, halen ülkemizdeki Eğitim Fakültelerinde uygulanmakta olan örgün Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programlarına eşdeğer bir programdır. Tamamen uzaktan öğretim sistemi ile eğitim yapılmaktadır.

  PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER
  Okulöncesi Öğretmenliği dört yıllık bir lisans programıdır. Dolayısıyla programa kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt yaptırdıktan sonraki yedi yıl içinde programı başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Diğer bir ifade ile, öğrencilerin dört yıllık bir programı en çok yedi yıl içinde tamamlama hak ve sorumluluğu vardır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.


Benzer konu başlıkları: Anasınıfı öğretmenliği
Forum Başlık Tarih
Soru Cevap Anasınıfı Öğretmenliği ile ilgili yazı 4 Mayıs 2012
Kısa Şiirler 23 Nisan anasınıfı şiirleri 15 Mart 2014
Çocuklar İçin 23 Nisan Şiirleri Anasınıfı 26 Mart 2013
Önemli Gün ve Haftalar Orman Haftası Anasınıfı Etkinlikleri 12 Mart 2013
Eğitim 2013 Anasınıfı Kayıtları Nezaman Başlıyor 8 Ağustos 2012