Amerikalı Turist Sarai Sierra'yı Kim Öldürdü?

'Zaman Tüneli' forumunda Ceylan tarafından 7 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Amerikalı Turist Sarai Sierra'yı Öldüren Kim?

Bundan yaklaşık iki hafta önce ölü bulunan Amerikalı turist Sarai Sierranın ölümü üzerindeki sis perdesi aralanıyor. Bir yandan Sierranın cesedi üzerinde incelemeler sürerken yepyeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü.

FBI yetkillilerinin New York POst gazetesine verdikleri demece göre Sierranın ölümünün arkasında uyuşturucu mafyası olabilirmiş. Bu zamana kadar özellikle ölmeden önce beraber olduğu Taylan K'nın zanlı olduğu olayda bu kez dengeler iyice değişti.

FBI'ya göre Amerika-Tğrkiye-Hollanda üçheninde gerçekleşen ziyaret sıran bir fotoğrafçılık seyahati değil. Özellikle maddi durumu kötü olan 2 çocuk annesi Sierranın bu kadar maliyete sebep olacak bir fotoğraf gezisi yapma lüksü yok. FBI Sierranın uyuşturucu kuryesi olduğunu düşünüyor ve çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Sarai Sierranın ölümü bir aşk cinayeti mi, sokakta yaşayan kişilerin saldırısı mı yoksa bir mafya hesaplaşması mı bunun yanıtını detaylı incelemeler bitince öğreneceğiz. Ama bir gerçek var ki kesin sonuç çıkana kadar spekülasyonlar sürecek....

Ceylan/ Forumdaş

2. Cevap: Amerikalı Turist Sarai Sierra'yı Kim Öldürdü?

Sarai Sierra cinayetinde bugün şok bir iddia öne sürüldü. Olayın zanlısı olarak görülen kağıt toplayıcısı Z.T, 5 gün önce başka bir arkadaşının adına otobüs bileti alarak Hatay'a kaçmış. Diğer bir arkadaşına da "benim bıulunduğum yerde bir cinayet işlenmiş buralar çok karışık" dediği öğrenilen Sarai Sierranın katil zanlısı Z.T arkadaşlarına "olay benim üzerime kalacak o yüzden gidiyorum" dediği öğrenilmiş.

Polis hala Z.t'yi arıyor...