Ambulans çeşitleri

'Kısa Bilgiler' forumunda ZeuS tarafından 20 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. ambulans çeşitleri
  kaç çeşit ambulans vardır
  ambulans çeşitleri nelerdir


  Station Wagon tipi : Ambulans Çeşitleri

  Bu tip ambulansların amacı gereği tam olarak ambulans kategorisine girmez. Ama bu araçlarla da yaralı taşınır. Özellikle gösteriler sırasında yaralanan kişileri, taşıma amacı taşır.

  Van tipi ambulans :

  Türkiye’de de en çok kullanılan ambulans tipidir. Bir ambulans da olması gereken bütün araç- gereç vardır. Bu ambulans tipi dünya genelinde en çok kabul görmüş tiptir.

  Hava Ambulansı

  Günümüzde yeni yeni ortaya çıkan bir tiptir. Hastaların uzak bir yerden şehir merkezine getirilmesi gereken durumlar düşünülerek bu tip ambulanslar yapılmıştır. Araç olarak genelde helikopterler kullanılır. Bazen uçakta kullanılabiliyor.

  Askeri Ambulans

  Askeri ambulanslar hem klasik ve yeşile boyanmış hem de zırhlı olabilmektedir. Askeri helikopterler genellikle hava ambulansı olarak da hizmet sunmaktadır. Savaş alanlarındaki yüksek tehlike seviyesinden dolayı askeri ambulanslar genellikle zırhla donatılmıştır. Savaş kuralları, ambulansların herhangi bir silah taşımasını istemediği için askeri ambulanslar genellikle silaha sahip değillerdir ve üzerlerinde kırmızı beyaz amblem vardır.

  Özel Ambulans Şirketleri

  Ambulanslar lokal ya da bölgesel ülkeler tarafından işletilebileceği gibi özel şirketler tarafından da işletilebilir. Özel hastaneler kendi ambulans filolarına sahiptir ve hastalarını bu filoları aracılığı ile taşımaktadırlar. Ayrıca sadece ambulans taşımacılığı hizmeti veren şirketler de vardır. Ve hastaneler bu şirketler ile ortaklık anlaşması imzalayarak hizmetten yararlanmaktadır.
   
Yükleniyor...
- Ambulans çeşitleri Forum Tarih
Ambulans Şoförünün Maaşı Ne Kadardır ? Sosyal Konular 23 Mayıs 2013
Ambulanslarn tepe lampaları ne renktir Bilgi Rehberi 14 Ocak 2013
Suriye'ye Ambulanslarla Mühimmat Taşınıyor Haberler 10 Ağustos 2012
Ambulans Şöförü Olma Şartları Sosyal Konular 9 Nisan 2012