Altınkum- Didim

'Ne Nerede ?' forumunda Sitem tarafından 30 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Altınkum plajı ,Didim Altınkum, Altınkuma nasıl gidilir,Altınkumun gezilecek yerleri,Altınkum ulaşım

Altınkum- Didim

Altınkum, [Anıl Sert] Ege kıyılarımızda bulunan bir tatil yeridir. İdari yapı olarak Didim (Aydın) ilçesine bağlıdır. 3 ana plaja sahiptir. İngiliz ve Türk turistler tarafından tercih edilmektedir. Türk ve İngiliz yemekleri sunan bar ve restaurantlara sahiptir. Bu restaurantların önemli bir kısmı İngiliz turistlerin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıştır. Bunlara ek olarak Didim'de otantik Türk restaurantları da vardır.

Altınkumda gezilecek yerler

• Şehir merkezinden karayoluyla 10 dk. uzaklıkta Apollo Tapınağı(Didyma) bulunmaktadır.
    • Şehirde ve civarında Milet ve Efes kapsamında bir çok antik site, örenyeri bulunmaktadır.
    • Altınkum karadan denize esen rüzgarın denizden karaya doğru esen rüzgardan çoğu zaman daha kuvvetli olması nedeniyle kendisini temizleme özelliğine sahip bir plajdır.

Ulaşım

Altınkum karayoluyla Bodrum Havalimanı'na 1 saat 30 dakika, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ise 1 saat 45 dakika uzaklıktadır.