Altının Çıkarıldığı Yerler

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 19 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. Altının Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir,
  Altın Nerelerde Cıkarılır ?
  Türkiyede Altının Cıkarıldıgı Yerler ?

  Altın: Süs ve ziynet eşyası yapımında kullanılan altın, eskiden para olarak kullanılmaktaydı. Çıkarılan yerler: Antakya, Niğde, Balıkesir, Kütahya, Bursa, İzmir ve çevresidir.Dünyada ise Yeni Gine’de çıkartılır.

  Altının Cıkarıldıgı Bölgeler ve Kullanım Alanı

  ALTIN
  Türkiye, günümüzde isletilebilir önemli miktarda altin rezervine sahip oldugu halde, bunlardan yararlanamayan dünyadaki tek ülkedir. Oysa bilinen sahalarin isletmeye alinmasiyla Türkiye, Avrupa’nin en fazla altin üreten ülkesi olma potansiyeline sahiptir. Söz konusu potansiyel, devreye sokuldugunda ortalama 160 ton/yil altin ithalatimizin tamami, yurt içindeki üretimle karsilanabilir hale gelecektir. Türkiye, altin potansiyelinin tahmini amaciyla yapilan arastirma sonucuna göre 6500 ton ve üstü rakamlara ulasabilecegi hesaplanmistir. 6500 tonluk rezervin (300 dolar/ONS) fiyatiyla degeri, yaklasik 70 milyar dolardir. Ülke ekonomisinde yaratacagi katma deger ise bunun 5-6 katina kadar çikabilir.”
  Süs ve ziynet eşyası yapımında kullanılan altın, eskiden para olarak kullanılmaktaydı. Çıkarılan yerler: Antakya, Niğde, Balıkesir, Kütahya, Bursa, İzmir ve çevresidir.
   
Yükleniyor...
- Altının Çıkarıldığı Yerler Forum Tarih
Altının kullanıldığı alanlar ve çıkarıldığı yerler Soru Cevap 21 Nisan 2012
Çocuklar için kahvaltının önemi Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Kahvaltının Önemi Nedir Sağlıklı Beslenme ve Diyet 30 Temmuz 2013
Kahvaltının Önemi Bunları biliyormusunuz 16 Nisan 2013