Altın Portakal Ödülleri Listesi 2012

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 13 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


  1. 2012 Altın Portakal Ödülleri


    49'ncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu. Festivale Güzelliğin On Par Etmez Filmi Damgasını vurdu. İşte Festivalde verilen ödüllerin tam listesi:

    ULUSAL UZUN METRAJ

    En İyi Film: Güzelliğin On Par' Etmez/Hüseyin Tabak

    En İyi Film Jüri Özel Ödülü: Toprağın Çocukları/Ali Adnan Özgür

    En İyi İlk Film: Zerre/Erdem Tepegöz

    En İyi Yönetmen: Erdem Tepegöz (Zerre)

    En İyi Senaryo: Hüseyin Tabak (Güzelliğin On Par' Etmez)

    En İyi Müzik: Tamer Çıray (Elveda Katya)

    En İyi Kadın Oyuncu: Anna Andrusenko (Elveda Katya)

    En İyi Erkek Oyuncu: Abdulkadir Tuncer (Güzelliğin On Par' Etmez)

    En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry (Pazarları Hiç Sevmem)

    En İyi Sanat Yönetmeni: Tora Aghabayova (Zerre)

    En İyi Kurgu Ödülü: Christoph Loidl (Güzelliğin On Par' Etmez)

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Lale Yavaş (Güzelliğin On Par' Etmez)

    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Tansu Biçer (Küf)

    Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Yüşa Durak (Güzelliği On Par' Etmez)

    Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Küf (Saç ve makyaj) Nimet İnkaya

    ULUSLARARASI UZUN METRAJ

    Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Ödülü: Aglaya/Krisztina Deak

    Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Jüri Özel Ödülü: Gülümse/Rusudan Chkonia

    Uluslararası En İyi Performans Ödülü: Marian Dziedziel/Süpermarket-Yönetmen: Maciej Zak

    SİYAD ÖDÜLLERİ

    Ulusal En İyi Uzun Metraj Film SİYAD Jürisi Ödülü: Zerre/Erdem Tepegöz

    Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film SİYAD Jürisi Ödülü: Aglaya/Krisztina Deak

    SEYİRCİ ÖDÜLÜ

    Ulusal Uzun Metraj En İyi Film - Antalya Kent Konseyi Jürisi tarafından seçilen Seyirci Ödülü: Elveda Katya/Ahmet Sönmez

    GENÇLİK ÖDÜLÜ

    Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Akdeniz Üniversitesi Gençlik Jürisi Ödülü: Gülümse/Rusudan Chkonia

    BELGESEL FİLM

    Ulusal En İyi Belgesel Film Ödülü: Siirt'in Sırrı/İnan Temelkıran, Kristen Stevens

    Ulusal En İyi Belgesel Film Jüri Özel Ödülü: Yuva/Ebubekir Çetinkaya

    Ulusal En İyi İlk Belgesel Film Ödülü: Ben, Sen, O.../Zeynep Oral

    KISA FİLM

    Ulusal En İyi Kısa Film Ödülü: Sessiz-Be Deng/Rezan Yeşilbaş

    Ulusal En İyi Kısa Film Jüri Özel Ödülü: Buhar/Abdurrahman Öner

    HALKIN PORTAKALI ÖDÜLLERİ

    En İyi Film: Sessiz Çığlık

    HÜSEYİN TABAK: İNSANLARIN SİNEMAYA GİTMESİ BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜL OLUR