alt kat komşumun tacize varan şikayetleri

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 20 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. oturduğum ev 4. kat ve kendi evim 3. kattaki komşumunda ev kendisinin 60 yaşlarında yaşlı çiftler benim iki çocuğum var 3ve 7 yaşlarında eşim ev hanımı alt kat komşum sadece salonun peteğini açıp diğerlerini kapatıyor devamlı ses den şikayet ediyor
    kapıya geliyor misafir odasında oturun ses yapmayın biz hastayız felan filan. ben 34 yaşındayım 8 yıllık avliyim çocuklarımda diğer ailelere göre çok uslular tabiri caizse evde parmak ucu ile geziyoruz alt komşu şimdi gelecek diye çocuklarımın pisikolojisi bozuluyor baskımızdan bugün şikayete gelgiş hanım aradı sordum çocuklar ne yapıyordu oda dediki çocuk odasında oynuyorlardı arasıra yanıma geliyorlardı okadak bugün eve gelip hanıma ikayette bulunmuş beyin geldimi gelsin görüşelim demiş ben ne yapmalıyım?

2. Cevap: alt kat komşumun tacize varan şikayetleri

Kat mülkiyeti kanununda diğer malikleri rahatsız etmek yasaklanmıştır madde 18' kat maliklerinin yükümlülüğü olarak diğer kat maliklerini rahatsız etmemek yer almaktadır.

Sizin, bu durumda, bağlı bulunduğunuz semt-mahelle karakoluna müracatla kişiyi şikayet etmeniz gerekir. Bu şikayeti Cumhuriyet Başsavcılığına başlıklı, konuyu özetler bir dilekçe ile de yapmanız mümkün ama savcılıktan sizi yine polise havale edeceklerdir. Bu durumda en kısa yol polise müracat etmek gibi gözükse de polisin de hemen hareket ederek şikayet edilen kişiyi orda suçüstü yakalaması şüpheli ve zor bir durum.