Allahı Hatırlatan Sözler

'Karışık Sözler' forumunda Yasemin tarafından 22 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Allahı Hatırlatan Kısa Sözler

Aşağıda bizlere Allahı hatırlatan kısa ve anlamı birçok söz bulabilirsiniz.Allahı hatırlamak Allahı anmak istiyorsanız bu güzel sözleri okumalısınız.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/allahi-hatirlatan-sozler-25575.jpg]allahi-hatirlatan-sozler-25575[/IMGALT]

Utanmadıktan sonra dilediğini yap

Fakire Allah versin diyen zengin; sana kim veriyor

Derdin ne olursa olsun, umudun hep Allah olsun

Ey Allahım! Dil-u canda nihansın ,Geçi her şey bihaber senden Cihan zatınla dolmuşken, Cihanda bihaber senden, Nasıl bulsun seni can ve gönül, Gönülde candasın , amma ki canda bihaber senden.

MEVLANA HZ. LERİ

Gönlümün bir katresinde Arş-ı Rahman gizlidir, Katrenin bir katresinde bahr-i Umman gizlidir. eşrefoğlu rum-i

Sevmek bu kadar güzelse, Kim bilir sevmeyi yaradan ne kadar güzeldir.

ŞEMS-İ TEBRİZİ

Ya Allah'a baş eğer hiç kimseye eğmezsin,ya da herkese baş eğer hiçbir şeye değmezsin.

Necip Fazıl KISAKÜREK

Keşke Ben Allah Kelimesinden Başka, Ağzından Tek Söz Bile Çıkmayan Bir Dilsiz Olsaydım!

Necip Fazıl KISAKÜREK

Hayat dediğin Allah (c.c.) için değilse, Ne çıkar hayat önünde eğilse.

Necip Fazıl KISAKÜREK

Sizde olan tükenir onda olan sonsuz, Feza sizin olsa ne yapacaksınız Onsuz.

Necip Fazıl KISAKÜREK

Neye yaklaşsam sonu uzaklık ve kırgınlık, Anla ki yok, Allah’tan başkasıyla yakınlık.

Necip fazıl KISAKUREK

İnsanları tamamen razı ve memnun etmek çok zordur Bir kimsenin bütün insanları kendinden hoşnut etmesi mümkün değildir Bunun için kul daima Rabbini razı ve memnun etmeye bakmalı ihlâs sahibi olmalıdır İmam Şafii

Dünyada zahid ol dünya malına bağlanma! Ahireti isteyici ol onun için çalış! Her işinde Allahü teâlâyı hatırla Böyle yaparsan kurtulmuşlardan olursun.İmam Şafii

Ölümüz Dirimiz.. Her Gün Birimiz.. Bir Gün Hepimiz.. HAKK'a Gideceğiz...

Necip Fazıl KISAKÜREK

Gözünün nurunu geliştirmek isteyen,Allah korkusu ile ağlasın.

Allah (Celle Celaluhü) ile aranda sevgi kapısı bir kez açılmış olsaydı. Başka bir sevgili aramayacaktın... İbn-i Ataullah El-İskenderi

Tependeki sinek bile elini sallamadan gitmezken, başndaki şeytan sen Kur'an'a sarılmadan gider mi sanıyorsun...

Örtü, şuuruyla takılmadığında da Allah katında bir değeri olsaydı. Cennetin baş köşesine rahibeler otururdu...! Necip Fazıl KISAKÜREK

Kimse yalnız değildir; kiminin ardında şeytanı vardır, kiminin de yanında Allah'ı...

Ölümden korkma! hazırlıksız ölmekten kork

Seni aramam için beni uzağa attın, Âlemi benim, beni Kendin için yarattın.

Necip Fazıl KISAKÜREK

Allah dostu odur ki, nefsine tek pay biçmez ; Kırk yıl bir ekşi ayran özler de onu içmez.

Necip Fazıl KISAKÜREK

Allah'ı biliyorsan başka şey bilmesen de olur, Allah seni biliyorsa başkası bilmese de olur.

Osmanlı Döneminde MÜSLÜMANLAR Oruç Tuttuğu Zaman Hristıyan ve Yahudiler Saygıdan Açıkta Yemek Yemezlerdi. Şimdi şu Dışardakiler, Hangi Milletten Acaba ?....